Відновлення здоров’я після інфаркту міокарда – Ваш доктор Айболить

Люди, які перенесли інфаркт міокарда, повинні пам’ятати про те, що ризик повторного розвитку інфаркту досить високий, більш того, дуже високий і ризик раптової смерті. Ось чому відновлення здоров’я після інфаркту міокарда – досить істотний, важливий процес. Реабілітація після інфаркту дозволить знизити загрозу розвитку несприятливих подій. Відновлення здоров’я людини після перенесеного ним інфаркту міокарда передбачає проведення комплексу заходів, а також застосування певних лікарських препаратів. Дуже важливо, щоб пацієнт виконував всі рекомендації, запропоновані лікарем, і приймав необхідні ліки.

Людина, котрий переніс інфаркт потребує певної психологічної підтримки, а також йому необхідно задуматися про зміну ритму життя. Відновлення здоров’я, або реабілітація, після інфаркту міокарда – вкрай важливий процес, який необхідний для того, щоб відновити життєві функції пацієнта, його можливу активність і знизити ризик повторного нападу. Нерідко на ранніх стадіях хвороби пацієнти не містяться в стаціонарах, а виписуються додому. Дуже важливо бути фізично підготовленим, отримати хоча б базові знання про те, як поводитися і жити після інфаркту міокарда. Відновлення здоров’я після перенесеного інфаркту міокарда завдання не настільки проста, як це може здатися, дуже шкода, але навіть в поліклініках допомогу пацієнтам буває досить обмеженою. Хворий повинен прагнути до того, щоб адаптуватися до нового свого стану, підвищувати необхідні в звичайному житті фізичні можливості, ліквідувати всі шкідливі фактори, які призвели до захворювання. Крім того дуже важливо підвищувати свою емоційну стійкість, вчитися адекватно реагувати на шкідливі зовнішні впливи, прагнути повернути себе суспільству, зайнявши в ньому гідне становище.

Основними моментами реабілітації після інфаркту міокарда будуть:

1. Певна дієта. При необхідності плавне зниження ваги, в разі надмірної маси тіла.

2. Контроль за артеріальним тиском, рівнем холестерину і глюкози в крові.

3. Попередження хронічної втоми і стресу.

4. Дозовані фізичні навантаження і лікувальна гімнастика.

5. Психологічна допомога.

Кожна людина має потребу у фізичній активності, у тому числі це стосується і людей, які перенесли інфаркт міокарда. Однак слід пам’ятати, що фізичні навантаження у пацієнтів з хворобами серця, повинні бути плавними, наростати поступово. Найкраще починати займатися гімнастикою під контролем лікарів, вони ж дадуть певні консультації з приводу певної системи харчування, випишуть лікарські препарати, обов’язкові до застосування.

Яка система харчування, дієта необхідна після перенесеного інфаркту міокарда.

Всі необхідні рекомендації дає лікуючий лікар, однак основні принципи можна виділити самостійно. Для того щоб знизити ризик виникнення повторного нападу, подальшого розвитку хвороби серця, необхідно вживати більше зелених овочів, коренеплодів, хліба, фруктів, риби. Знизити кількості споживаного м’яса, замінивши жирні сорти на дієтичне м’ясо птиці. Замість тваринних жирів переважно використовувати рослинні, бажано оливкова олія. Обмежити вживання солі, повністю відмовитися від копченостей, випічки, алкоголю, шоколаду, кави. Для насичення організму калієм, рекомендується їсти курагу, чорнослив, родзинки, багаті йодом морепродукти.

Контроль рівня холестерину в крові пацієнта, який переніс інфаркт.

Високий рівень холестерину здатний стати фактором, що збільшує ймовірність розвитку інфаркту, тому контроль за ним – необхідний. Через високого рівня холестерину просвіт артерій може бути закупорений, що пов’язане з розвитком ішемічної хвороби серця і, як наслідок, її негативних проявів, у тому числі і інфаркту міокарда. Концентрація холестерину в крові може і повинна регулюватися, оскільки її зниження зменшує ризик виникнення хвороби серця, крім того, високий рівень холестерину негативним чином впливає і на інші судини.

Чи потрібно позбавлятися від зайвої ваги після інфаркту міокарда?

Серцевий м’яз піддається серйозним навантаженням, якщо маса тіла людини значно перевищує норму. Тому для того, щоб правильно і адекватно проводити відновлення здоров’я пацієнта після перенесеного ним інфаркту міокарда, необхідно знижувати вагу, якщо він надмірний. Для правильного, коректного зниження ваги слід звернутися за консультацією до лікаря, який порекомендує програму, спрямовану на плавне, послідовне зниження маси тіла.

Регулярні фізичні вправи після інфаркту.


Будь-яка програма реабілітації після перенесеного інфаркту міокарда передбачає регулярні фізичні вправи. Доведено, що приділяючи фізичних навантажень мінімум 20 хв. в день, можна знизити ризик летального результату від хвороби серця на 30%. Фізичні навантаження дозволяють знизити артеріальний тиск, активізувати багато метаболічні процеси, знизити рівень цукру в крові (у хворих на діабет). На першому етапі, після перенесеного інфаркту, пацієнт повинен приділяти певну кількість часу простий ходьбі, починаючи з 5 хв. і поступово нарощуючи час прогулянок.

Контроль за артеріальним тиском і рівнем цукру.

Ризик повторення інфаркту зростає у зв’язку з підвищенням артеріального тиску. Необхідно постійно контролювати свій тиск, підвищеним є тиск: систолічний понад 140 мм рт.ст. діастолічний вище 90 мм рт.ст. При цукровому діабеті дуже важливо контролювати рівень цукру в крові, що знизить ризик хвороби серця та інфаркту. Цього можна досягти за допомогою фізичної активності і певних дієтичних заходів.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =