Уповільнений метаболізм – Як прискорити обмін речовин

З кожним прожитим роком метаболізм людини сповільнюється. В принципі, це нормально, якщо не відбувається негативних змін у здоров’ї. Якщо тиск в нормі, вісцерального жиру мало, цукор в крові не високий, то на уповільнення обміну речовин можна не звертати увагу.

Але як тільки повільний обмін речовин починає позначатися на здоров’ї і зовнішній вигляд, то час звернути на метаболізм пильну увагу.

Є 2 хороші новини.

Дієтологи вважають, що при дотриманні правильного харчування та активного способу життя, метаболізм кожної людини може бути в нормі протягом усього життя. Просто з віком потрібно приділяти обміну речовин все більше уваги.

І навіть якщо обмін речовин сповільнилося, це не назавжди. Будь-яка людина може прискорити метаболізм до норми. Достатньо лише дотримуватися кількох нескладних правил.

Як прискорити обмін речовин

1. Пити в день багато води.

Метаболізм можна прискорити на 20-30% просто випиваючи за день не менше 1,5 літрів води.

Це найпростіше: пий воду, обмін речовин сам прискориться.

2. Дробове харчування.

Харчуючись 5-6 разів на день невеликими порціями, ми набагато краще стимулюємо організм до схуднення, ніж харчуючись 3 і менш разів на день.

Принцип простий: краще частіше і менше, ніж рідше і більше.

3. Зменшити кількість цукру в раціоні харчування.

Якщо скоротити вживання цукру в будь-якому вигляді до мінімуму, то це благотворно позначиться не тільки на швидкості обміну речовин, але і на кількості жирової тканини.

4. Стежити за присутністю клітковини в раціоні харчування.

Клітковина стимулює перистальтику кишечника, допомагає впоратися з запорами, позитивно впливає на метаболізм.

5. Скоротити вживання кави.

Як не дивно, кава також уповільнює обмін речовин. Краще просто вода.

6. Скоротити кількість жирів в їжі.

Особливо це стосується т.зв. насичених жирів. Мононенасичені і, особливо, поліненасичені жири обов’язково повинні бути присутніми в раціоні харчування. Вони беруть участь у будівництві нових клітин.

7. Стежити за присутністю достатньої кількості білка.

Крім того, що білок (особливо незамінні амінокислоти) вкрай важливий для будівництва клітин тіла, білок підвищує швидкість метаболізму.

Справа в тому, що переварювання білка є досить енерговитратним процесом. Отже, витрачається більше енергії.


8. Бажано підвищити щоденну активність.

Майже всі ми страждаємо від гіподинамії. По суті, гіподинамія – це причина уповільнення метаболізму № 1.

Але як тільки ми починаємо більше рухатися (в будь-якому вигляді), витрата енергії різко підвищується. Організму доводиться витрачати ті запаси енергії, які він встиг накопичити.

У підсумку, одне це вже може сильно підвищити швидкість метаболізму.

9. Вкрай бажано не наїдатися на ніч.

Якщо виробити в собі звичку не їсти на ніч, то це не тільки значно підвищить швидкість обміну речовин. Ще запустяться процеси нічного схуднення, а також покращиться гормональна робота. Адже багато важливі гормони виділяються під час сну.

Але якщо перед сном був прийом їжі, особливо вуглеводної, то гормональна діяльність порушується, а метаболізм сповільнюється.

Висновок: Навіть дотримання деяких із запропонованих правил здатне значно збільшити швидкість метаболізму. Якщо ж почати виконувати всі вищенаведені правила, то це не тільки прискорить обмін речовин, а й позитивно відіб’ється на здоров’ї і зовнішній вигляд.

Нормальний обмін речовин – це відсутність ожиріння!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 12 =