Сучасні протеїни шкода і користь модною білкової дієти

Про популярність протеїнової дієти не чули, мабуть, тільки ті, хто не шукає способів схуднути або поправити фігуру. Легковажні і зневірені миттєво приймають виклик і перевіряють на собі новітні методики, а більш скептично налаштовані тільки піднімають брову з німим запитанням: чи не шкідливо? На помилкову думку протеїни нерідко приймаються за хімію. Що ж таке насправді протеїни: шкода і користь продукту найбільш яскраво дадуть відповідь на подібний виникаюче питання. Для початку потрібно ознайомитися зі складом кошти, розібратися, як його виробляють і, природно, з чого його їдять.

Що в собі приховує протеїн

Насправді, протеїн – це цілком собі невинне слово, яке англійською означає “білок”. Так уже сталося, що виробники даної продукції вирішили, що “білок” мало промовисту назву, а от слово “протеїн” привертає до себе значно більше уваги. Виробляти продукт може будь молочний завод, що має необхідне обладнання. Принцип створення протеїну точно такий же, як у створення дитячого харчування. А як на організм людини діє дитяче харчування? Шкоди вже явно не приносить. Хоча і користь в чистому вигляді мало кому помітна. Інша справа – протеїн.

Безпосередні переваги білка

В першу чергу можна згадати те, що практично ніхто не сумнівається в корисності натурального білка. Так от, протеїн є тим самим натуральним білком. Основні його переваги проявляються при вірному його застосуванні, а також поєднанні зі збалансованим харчуванням і тренуваннями. Так, регулярні фізичні навантаження можна назвати “каталізатором” розщеплення і засвоєння білка. Отже, чим корисний протеїн для схуднення, набору м’язової маси і просто підтримки тіла в формі:

  • Під час схуднення людина переходить на низько калорійне харчування і найчастіше за рахунок кількості, а не якості вживаних продуктів. Тому потрібна норма білків в день не заповнюється і організм починає валити м’язову тканину. Тривалий дефіцит білка в організмі може призвести навіть до появи захворювань.
  • Білки потрібні для спалювання жиру. Їх користь в тому, що, по-перше, без них просто неможливо спалювання жиру саме по собі, а по-друге, вони вимагають на 40% більше енергії для засвоєння, ніж вуглеводи або жири. Тобто, щоб засвоїти більшу кількість білків, ніж зазвичай, організму доведеться затратити більшу кількість енергії, а значить, спалити зайві калорії.
  • Білки довго засвоюються, а також підвищують тривалість засвоювання вуглеводів. Завдяки цьому, відчуття ситості довгий час не залишає людину, що сприяє меншому вживання їжі та зменшення кількості споживаних калорій. До того ж це дозволяє без стрибків підтримувати допустимий рівень цукру в крові.
  • Коли людина худне, організм відчуває стрес і всілякими способами намагається відкласти якомога більшу кількість жиру. При цьому споживані амінокислоти не відкладаються в якості жиру.

Виходячи з вищезгаданого, можна впевнено відповісти на запитання, чи корисний протеїн. Інша справа, що для того, щоб його користь проявилася його потрібно приймати правильно. Хоча навіть в іншому випадку шкоди не буде – багато підтверджують це. Якщо ніякого ефекту не виявляється, значить щось не вірно в розпорядку дня, харчуванні, фізичних навантаженнях людини, що бажає схуднути за допомогою протеїну. Також не варто перестаратися з протеїном тим, хто далекий від спорту і веде сидячий спосіб життя. Також важливо пам’ятати, що протеїн є скоріше добавкою до харчування, кількість якої потрібно регулювати.

Безпечне вживання протеїну

Щоб бути впевненим, що вживання протеїну не принесе шкоди, його потрібно правильно вживати. Наприклад, казеїновий протеїн, користь і шкода якого вже всім відомі, теж не завжди застосовується правильно, хоч і давно практикується як спортсменами, так і жінками з метою схуднення. Головне правило – протеїн не заміна повноцінного харчування. Його потрібно приймати після пробудження, за годину до тренування і через 1:00 – після. Також бажано випити протеїновий коктейль на ніч, перед сном.

У день людині потрібно таку кількість білка: 1,5-2 г помножити на масу тіла в кілограмах. Половина з цієї кількості повинна обов’язково надійти разом зі звичним харчуванням. Щоб схуднути, кількість вуглеводів потрібно скоротити до 100-120 гр. Важливо пам’ятати, що за один раз людський організм не може засвоїти більше 30 г білка, хоча шкода від протеїну і в більшій кількості себе не проявить. Найкраще добову норму білка розділити на рівні порції, які варто приймати за вищевказаною графіком. Причому, не під час їжі і не замість їжі, а між прийомами їжі.

Шкода білкового продукту

Відразу варто зазначити, що далі мова піде про якісні протеїнах зі складом, зазначеним на упаковці. Яка шкода від протеїну, у складі якого немає білка? Такий же, як і від фастфуду та інших шкідливих продуктів. Дійсно, є недобросовісні виробники, тому важливо пам’ятати, що занадто низька ціна або невідома торгова марка може уявити неякісний протеїн. Чистий же білок, як такої, шкоди організму принести не може. Але є винятки:

  1. Якщо вживати його надмірно багато.
  2. Якщо приймати його у великих кількостях при захворюваннях печінки і нирок.
  3. Якщо вживати багато соєвого протеїну чоловікам, можливі зміни у виробленні гормонів.
  4. Якщо у людини непереносимість білка.

Думка лікарів і численні відгуки підтверджують, що сам по собі продукт нешкідливий і не може викликати патологій. Будь-які звинувачення на адресу білка необгрунтовані, адже не мають під собою практичного обгрунтування. Таким чином, як для представників сильної статі, так і для представниць прекрасної, прийом протеїну в розумних кількості не тільки дозволяється, але й вітається. Результатом стане не тільки відмінне поліпшення фігури при дотриманні правильного харчування і режиму тренувань, а й гарне волосся, нігті і зуби, які в першу чергу страждають від усіляких дієт.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 10 =