Способи відмити сковорідку від жиру і нагару з тефлоновим або керамічним покриттям

Якщо довелося зіткнутися з проблемою нагару на сковорідці, це не означає, що було зроблено щось не так. Адже подібний «ефект» може виникнути у будь-якої господині. Щоб усунути нагар, потрібно витратити досить багато часу і сил. Однак це не привід відмовлятися від думки все очистити самостійно. Купити нову сковорідку і викинути стару ви завжди встигнете.

Що таке нагар, причини утворення

Утворення нагару може відбутися не тільки на старих чавунних поверхнях. Дуже часто і сучасні сковорідки з тефлоновим або керамічним покриттям отримують такий «подарунок».

Говорячи про нагарі, не можна не розібратися, що ж це таке. Він являє собою чорний шар, що має всередині щільну структуру, при цьому має рихлу поверхню. По суті, це жир, який використовується для приготування страв. Якщо вчасно не видалити перший утворився шар, то на нього буде накладатися весь час новий, що призведе до появи товстої окалини, яку непросто видалити.

Використовуємо сучасні засоби

Видалення пригорілого жиру з поверхні сковорідки за допомогою «хімії» — один з ефективних варіантів позбутися від нагару. Вибір сьогодні величезний. Купити хороший засіб можна в магазині або ж у прямих реалізаторів відомих брендів. Проте з цим потрібно бути акуратним, оскільки застосування будь-яких хімічних засобів може негативно позначитися на здоров’ї людей, які потім будуть приймати їжу, приготовлену на очищеній сковорідці.

Народні методи

Якщо є сумніви в безпеці засобів побутової хімії, варто розглянути альтернативні способи, як відмити ємність. Наприклад, можна скористатися народними рецептами.

Паяльна лампа

Це один з найбільш радикальних способів. Виконувати всі дії стоїть на свіжому повітрі, щоб навколо не було легкозаймистих предметів. За допомогою паяльної лампи потрібно обробити поверхню ємності. Будуть потрібні лічені хвилини, щоб жир відпав. Звичайно, вироби з керамічним покриттям, наприклад, або з тефлоновим таким способом очищати можна. Метод підходить для чавунних предметів.

Підігріти сковороду

Такий метод також складно назвати зручним, оскільки доведеться наповнити кухню димом. Правда, завдяки такому підходу поверхню отримає блиск. Сковорідку необхідно поставити на середній вогонь на кілька годин. Тому слід на максимум ввімкнути вентиляцію, відкрити вікна і двері.

Оцет

9-відсотковий оцет також допоможе здобути перемогу в боротьбі з чорним нагаром. Він розводиться водою у співвідношенні 1 до 3. Суміш потрібно налити, а потім поставити сковороду на вогонь на кілька годин. Залишиться тільки почистити поверхню металевим скребком.

Активоване вугілля

Слід взяти два десятки таблеток активованого вугілля, потовкти і посипати на наліт. Якщо додати до цього миючого засобу, витримати близько півгодини, нагар легко зніметься.

Очищення антипригарних покриттів

Нагар дуже рідко утворюється на якісних сковорідках з керамічним або тефлоновим покриттям. Перш ніж приступати до дій, слід запам’ятати, що такі поверхні дуже чутливі до різних впливів.

Отже, беремо склянку засоби для миття посуду, додаємо його в три літри негарячій води. Також в суміш необхідно кинути три столові ложки соди (кальцинованої). Все це поміщаємо в каструлю, куди занурюємо і сковорідку. Кип’ятити потрібно близько трьох годин. А далі, використовуючи нежорстку губку, знімаємо наліт.

Найбільш лояльним методом очищення по відношенню до тефлоновому і керамічному покриттю вважається застосування посудомийної машини.

Кращий варіант — профілактика

Відмити або очистити сковорідку від нагару — це рішення наслідків нерегулярного догляду за ємністю. Якщо вчасно здійснювати очищаючі процедури, фактично після кожного використання, ніякого нагару на поверхні не буде. Це забезпечить довговічну роботу вироби, а також позбавить від необхідності займатися тривалим і проблемним очищенням.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *