Соляні печери про показання, протипоказання, користь і шкоду — Популярно про здоров’я

Соляні печери — це спеціально обладнані приміщення. Їхні стіни, стеля, а також всі предмети інтер’єру покриті соляними блоками. Така конструкція впливає на формування внутрішнього мікроклімату, в якому відбувається звільнення іонів кальцію, йоду, а також натрію і інших елементів. При цьому інтенсивність цих процесів істотно вище, ніж у природі, через іонізатора. Такі приміщення використовуються в лікувальних цілях. Знаходиться в них людина вдихає повітря, насичене корисними мікроелементами і одужує. Поговоримо про користь таких процедур, про те які має соляна печера показання, а також про протипоказання до проведення таких процедур лікування.

Головне терапевтичний вплив таких процедур виражається в стимуляції метаболізму (обмінних процесів), завдяки чому з організму активно виводяться всі токсичні елементи, замінюючись природними іонами натурального походження. Фахівці стверджують, що курс відвідувань соляної печери за рівнем корисності схожий з тижневим відпочинком у морського берега. Перші позитивні результати спостерігаються вже через три процедури.

Показання

Досить часто доктора рекомендують відвідувати соляну печеру (галокамеру) для досягнення лікувального ефекту. Це чудова альтернатива офіційної медикаментозної терапії. Такі процедури дозволяють вилікувати недуги дихальних шляхів (верхніх і нижніх), вони показані при передастмою і дозволяють зупинити патологічні процеси і поширення астми на самих початкових етапах її розвитку.

Лікарі радять лікування в соляних печерах при хронічному типі бронхіту, а саме при хворобі, що знаходиться в стадії ремісії, легенева недостатність при цьому не повинна бути вище другої стадії. При дотриманні цієї умови можна гарантувати що вам допоможе соляна печера, користь від її впливу буде швидкої. Такі процедури особливо корисні при бронхіальній астмі, яка характеризується неповною ремісією, ремісією, а також у період затухаючого загострення. Відвідування галакамери здатне усунути шкірні ураження, серед яких фурункули та екземи, лускатий лишай і багато інших. Соляні печери лікують порушення кровообігу і навіть усувають гіпертонію. Вони можуть допомогти при перевтомі, депресивних станах і неврозах. Знаходження в галакамере виліковує деякі порушення функціональної діяльності щитовидної залози.

Можна навіть схуднути!

Вельми популярним є використання таких процедур для корекції надмірної ваги. Вони є чудовим рішенням для отримання бажаної фігури. Соляні печери допомагають позбутися кількох кілограмів досить легко, без таблеток, виснажливих спортивних тренувань і строгих дієт. Саме завдяки такій здатності галакамери набирають все більшої популярності у великих містах. Ще одним показанням до їх відвідуванню вважають наявність психосоматичних недуг.

Протипоказання

Але не все так гладко, як здавалося б. Відвідування соляної печери або іншими словами спелеотерапія має цілий список протипоказань. Даний метод лікування категорично не рекомендується тим, хто страждає від бронхолегеневих недуг, що знаходяться в стадії загострення. Не варто записуватися в галакамеру всім тим, у кого спостерігається підвищена температура і інтоксикація організму з якої-небудь причини.

Ще одним безумовним протипоказанням до такої терапії вважають наявність у людини туберкульозу, незалежно від стадії. Не можна відвідувати сольові печери навіть тим, хто вже переніс туберкульоз і на даному етапі має лише залишкові зміни в легеневій тканині. Але й на цьому список заборон не повний. Насторожилася? Правильно. Зараз я розповім, які ще має соляна печера протипоказання. Їх ще порядком.

Не допускаються до сеансів спелеотерапії ті люди, у яких діагностована емфізема. Процедура надасть шкоду хворим на гіпертонію (другого-третього ступеня), хронічними ураженнями нирок (у гострій формі), а також коронарною недостатністю. Звичайно, не варто відвідувати соляні печери при наявності злоякісних утворень. Крім того такі процедури не рекомендовані при частих рецидивуючих кровотечах різної етіології, а також при самих різних хворобах крові. Спелеотерапія протипоказана при різних формах токсикоманії та наркоманії. Даний варіант лікування шкідливий і неможливий при наявності у пацієнта клаустрофобії і різних психічних недуг. Але не варто думати, що, все так погано і соляна печера — шкоду, одна шкода. Аж ніяк!

Користь

Потрапляючи в спелеокабинет — сольову печеру, людина дихає високою концентрацією солей і аероіонів, відповідно оточує його практично не містить частинок пилу, бактерій і можливих алергенів. Саме тому основним показанням до такого лікування є бронхіальна астма. Однак відвідувати галакамеру можна не тільки за медичними показаннями. Такі сеанси підуть на користь і абсолютно здоровим людям, допомагаючи поліпшити сон і понизити рівень дратівливості.

Знаходження в сольовій печері усуває стан стресу і втоми, піднімає загальний тонус організму. Дані процедури чудово підвищують активність імунної системи, відновлюють кислотно-лужний баланс, підвищують вміст гемоглобіну в крові. Крім того спелеотерапія вважається чудовою профілактикою будь-яких простудних захворювань.

Знову про шкоду і користь

Якщо не відвідувати соляні печери при наявності явних протипоказань до цього, то шкоди такі процедури принести не можуть. Якщо ви сумніваєтеся, чи можна вам пройти курс спелеотерапії, краще заздалегідь проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Так цілком можливо, що він дозволить вам включати будинку соляні будиночки (фігури з солі з малопотужною лампочкою всередині). Їх ефект, звичайно, не можна порівняти з впливом печер, але у випадку протипоказань навряд чи завдасть вам шкоди.

Як висновок …

Штучно створені для оздоровлення соляні печери — це чудова альтернатива рідкісним підземним освіти такого плану.

Катерина, www.rasteniya-lecarstvennie.ru

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Користь і шкода гречаної каші

    Питання користі і шкоди гречаної каші не раз ставали об’єктами наукових досліджень. Гречка — один з найбільш корисних і цінних продуктів харчування, так необхідних для здоров’я людини. Вона місти…

  • Сучасні протеїни шкода і користь модною білкової дієти

    Про популярність протеїнової дієти не чули, мабуть, тільки ті, хто не шукає способів схуднути або поправити фігуру. Легковажні і зневірені миттєво приймають виклик і перевіряють на собі новітні м…

  • Томатний сік — користь, шкода, калорійність

    Томатний сік — один з найцінніших і корисних соків. Цей освіжаючий і зміцнюючий напій виготовляють з помідорів. У дикій природі томат є багаторічним рослиною. Розводиться він як овочева однорічна…

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 + двадцать =