Що робити, якщо збільшена печінка

З впровадженням в останнє десятиліття в повсякденну практику, навіть районних лікарень, ультразвукових апаратів з високою роздільною здатністю і зростаючим досвідом лікарів-діагностів, висновок «жировий гепатоз» зустрічається все частіше. Причому, зустрічається це захворювання далеко не тільки в осіб, що зловживають алкоголем. Збільшення печінки відбувається за рахунок заміщення печінкових клітин сполучної і жирової тканинами. Порушення жирового обміну у всіх випадках супроводжується збільшенням синтезу та накопичення холестерину, який є складовою частиною жовчних каменів.

Причини збільшення печінки

Печінка накопичує жирові надлишки для використання їх як «будматеріалів» для синтезу гормонів і ферментів, які управляють обміном речовин в організмі. Жир накопичується у вигляді вільних жирних кислот, які є стратегічним запасом для функціонування всього організму. Механізм накопичення жирів печінкою у різних категорій хворих розвивається по різному. У хворого, що зловживає алкоголем, печінка використовує жири для захисту печінкових клітин від інтоксикації. У дам, що сидять на строгій дієті, інша причина ожиріння печінки – це створення запасу необхідних жирів для життєдіяльності організму в разі жорсткої дієти, а то і голодування. Третя категорія хворих ожирінням печінки – це елементарні любителі поїсти.

Механізм ожиріння печінки

У міру розвитку стеатозу (ожиріння печінки) жирові бульбашки, збільшуючись, здавлюють внутрішньоклітинні тільця. Спочатку лопається їхня оболонка, потім загальна оболонка всієї клітини і загибель печінкових клітин стає множинною. Починається запальний процес – жирове запалення печінки.

Ознаки стеатоза

Проявляється ниючі болями в правому підребер’ї після прийому їжі, які не проходять після прийому жовчогінних препаратів. Діагноз уточнюється під час УЗД-обстеження. При цьому, в окремих випадках може бути підвищений рівень печінкових ферментів в крові (білірубіну, лужної фосфатази), а ось жирів – обов’язково підвищений вміст.

Лікування ожиріння печінки

Сучасна медицина пропонує вести боротьбу з цим захворюванням не лікарськими препаратами, а дотриманням рекомендацій щодо відновлення здоров’я печінки, які мають строго обов’язковий характер.

У першу чергу необхідно переглянути раціон харчування. Виключити жирні м’ясні та молочні продукти, як основні джерела вільних жирних кислот. Замінити їх рибою і рослинними оліями, безпечними щодо розвитку стеатозу.

Необхідно відмовитися від їжі, що містить висококалорійні бистроусвояемие вуглеводи (солодощі, мед, виноград, торти, морозиво та ін.). Замініть ці продукти повільно засвоюваній вуглеводної, багатої на клітковину їжею – овочі і фрукти, висівковий і житній хліб, печена картопля та ін.

Не можна вживати спиртне і вечеряти після 7 вечора.

Фізична активність – найважливіша складова боротьби з ожирінням печінки.

Фітотерапія

Значну допомогу нададуть лікарські трави – настій чистотілу, молочна сироватка на чистотілі (по Болотову), відвар вівса, настій пижма, деревію, безсмертника. Ефективно чистить печінку від холестеринових пробок суміш рослинного масла з лимонним або грейпфрутовим соком і т.д.


У стеатоза мається неприємне продовження – хронічне запалення печінки – стеатогепатит. До болів у правому підребер’ї, підвищеному рівню печінкових ферментів в крові, додається загальна слабкість і стомлюваність. На відміну від стеатозу при стеагепатіте, без ліків, що зміцнюють оболонку печінкових клітин, вже не обійтися. Застосовуються есенціале-форте, Есслівер-форте, карсил, урсосан, урсофальк.

Слід пам’ятати, що будь-яке лікування піде даремно, якщо продовжувати неправильно харчуватися і «дружити» зі спиртним.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • ЩО робити, якщо збільшена печінка

    Печінка накопичує жирові надлишки для використання їх як «будматеріалів» для синтезу гормонів і ферментів, які управляють обміном речовин в організмі. Жир накопичується у вигляді вільних жирних к…

  • Що робити, якщо замерзають вікна

    Розділ: Ніхто не буде сперечатися про те, що візерунки, які мороз малює взимку на шибці, заворожуюче красиві. Однак вони несуть в домівку додатковий холод і заважають вільно спостерігати за подія…

  • Як часто можна робити рентген

    Як часто можна робити рентген? Для постановки багатьох діагнозів в медицині використовується рентген. Це стосується не тільки переломів і вивихів, але і бронхітів, пневмоній, гайморитів … Однак…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 1 =