Правильне харчування для схуднення, здорове харчування для схуднення

Принципи здорового харчування добре відомі повним людям. При цьому лише деякі з них худнуть і зберігають вагу. Ми ще раз наводимо принципи правильного харчування для схуднення.

Олександр Тушкина / «Здоров’я інфо»

Зазвичай ми не радимо ніяких дієт для схуднення, так як більшість з них шкідливі для здоров’я. Спеціальні дієти рекомендовані людям з високим ступенем ожиріння, із захворюваннями, наприклад, при запущеному діабеті 2 типу. Ті ж з нас, хто хоче скинути всього пару кіло, зазвичай не потребують дієтах. Їм просто необхідно харчуватися відповідно до принципів правильного харчування для схуднення і займатися фізичними вправами.

Ніж дієта відрізняється від правильного харчування? Багато в чому ці поняття схожі – вони стосуються корекції харчової поведінки. Однак принципам правильного харчування необхідно слідувати все життя, а дієта підходить лише для короткого періоду часу.

Чому ж повні люди роблять вибір на користь дієт? Дієти дають швидкий, але короткостроковий ефект, що часто шкодить здоров’ю. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує обмежити втрату ваги в місяць до 2 кг для жінок і до 4 кг для чоловіків. Але ми так пристрасно мріємо позбутися від ненависних кілограмів, що ігноруємо ці цифри.

Однак саме поступова втрата ваги призводить до впевненим результатами, які зберігаються на все життя. Сидячи на дієті, люди втрачають 5-10% від початкової ваги за півроку. Потім організм повертається до колишніх обсягів, а інший раз нарощує навіть більше маси, ніж до дієти.

Все це ви вже читали, вірно? Принципи правильного харчування незмінні, тому медики змушені повторювати одні й ті ж мантри про схуднення:

1. Неправильне співвідношення витрачених та спожитих калорій – ось що призводить до зайвої ваги. Є й додаткові фактори – стать, вік, гени, емоційний фон, хронічні захворювання.

2. Щоб розрахувати власну норму енергетичної потреби, скористайтеся нашим калькулятором. Якщо ж вам ніколи морочити собі голову лічилками калорій, просто запам’ятайте ці цифри: жінки в середньому потребують 2000 ккал для підтримки ваги в поточному стані, чоловіки – в 2500 ккал. Відніміть 500 ккал і збільште рівень фізичної активності, якщо ви хочете схуднути.

Як з’явилася харчова піраміда?

Тон в питаннях харчування, вірніше, у відповідях на них, задають американські дієтологи. Перша таблиця була розроблена в 1916 році. Вона носила слоган «Eat this way everyday» (англ. – «Їжте так кожен день»). Продукти в ній розташовувалися по колу. За кілька десятків років вона зазнала невеликих змін: нутріологі вирішили розташувати продукти у вертикальному порядку за ступенем важливості. Сама харчова піраміда в її сучасному вигляді з’явилася в 1992 році. Її випустило Міністерство сільського господарства США.

3. Дефіцит калорій – єдиний спосіб схуднути. Ні обгортання. ні клізми. ні БАДи не допоможуть вам скинути вагу. Більшість способів подібного роду просто не працюють, а іноді призводять до негативних наслідків.

4. «Що є, щоб схуднути?» Це питання, яке так часто задають всі бажаючі позбутися зайвих кілограмів, треба трохи переінакшити: «Як потрібно їсти, щоб схуднути?» Адже продукти повинні бути тими ж, наше завдання назвати правильні порції. Для цього нутріологі з кінця 19 століття працювали над різними системами харчування. Найвідоміша з них – харчова піраміда.

5. Здорове харчування для схуднення – це кілька найпростіших правил. Ваша основа (їсте з кожним прийомом їжі) – неочищені крупи, вироби з цільнозерновий борошна, багаті клітковиною. На овочі має припадати 3-5 порцій, на фрукти – 2-3 порції. Молочні продукти і нежирне м’ясо слід споживати 2 рази на день. Жирні та солодкі продукти слід їсти раз на день або взагалі відмовитися від них.

6. Харчуйтеся по чуть-чуть п’ять разів на день. Ви не будете відчувати голод і легше перенесете перехід на новий режим харчування. Їжте як мінімум п’ять разів на день, можна частіше.

7. Пийте достатню кількість води. Норма споживання води у всіх різна, тому пийте, коли вам хочеться.

8. Все інше – деталі. Просто не перевищуйте вашу норму споживання калорій, робіть вибір на користь натурального, а не штучного, навіть якщо мова йде про «дієтичних продуктах», займайтеся фізичними навантаженнями, і тоді схуднення не змусить себе чекати.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *