Оштукатурювання печей своїми руками як робити і для чого це необхідно

Традиційні печі з настанням часу тотальної газифікації стали сприйматися сучасною людиною як пережиток минулого. У будинках перестали встановлювати систему опалення на твердому паливі, для неї практично не розроблялися нововведення по обробці, не проводилося оштукатурювання печей своїми руками. А дарма — піч є надійним джерелом тепла, вона не страждає від перебоїв електропостачання та підвищення цін на енергоносії.

Зараз відбувається переоцінка цінностей, в моду входять старовинні традиції. Печі стали знову затребуваним джерелом живлення, який чудово вписується в інтер’єр і займає гідне місце. Вони, як і вбудовувані камінні топки, користуються високим попитом у сучасного покоління. (Див. Також: Карта сайту)

З поверненням печей в будинку, з’явилося багато питань. І пов’язані вони з декоруванням і оштукатурюванням поверхні грубки. До цього підходити потрібно грунтовно, враховуючи постійну зміну температури. За рахунок цього звичайна суміш для штукатурки не підходить, на печі вона потріскається і прийде в непридатність. Вимоги до обробних матеріалів пред’являються дуже строгі, вони повинні бути міцними, стійкими до нагрівання, екологічними (звичайна штукатурка виділяє токсичні речовини при високих температурах), еластичними і володіти хорошою теплопровідністю.

Для чого проводиться оштукатурювання печей?

Небагато власники будинків, в яких встановлена ​​піч, знають про необхідність її регулярного огляду і штукатурення. Це надає їй охайний зовнішній вигляд, допомагає прикрасити інтер’єр приміщення. Також штукатурка покращує герметичність і щільність пічної кладки, дозволяє усунути тріщини, які утворилися при експлуатації. Якщо залишити зазори, то це призведе до проникнення диму в приміщення будинку, що несприятливо позначається на людському здоров’ї і призводить до псування штор, меблів і стін.

НЕПРИПУСТИМО: якщо грубка була встановлена ​​недавно, то рекомендується проводити обробку тільки через місяць після кладки. Не можна штукатурити або декорувати ще «свіжі» стіни, які не встигли затвердіти.

Розчин для штукатурки

Особливо важливим моментом при оштукатурюванні грубки є підбір будівельної суміші і приготування розчину. Оздоблювальний матеріал для цих цілей істотно відрізняється від звичайної цементно-піщаної суміші, використовуваної для нанесення на стіни будинку. Пов’язано це з розширенням кладки печі при нагріванні, тому матеріал повинен володіти підвищеною еластичністю.

Важливо, щоб штукатурка мала хорошу теплопровідність для рівномірного прогріву приміщень. Для додання перерахованих властивостей в розчин додається шамот, глина, сіль і скловолокно. Застосовуватися може як звичайна глина без домішок, так і суміші з різними добавками. Самостійно виготовити розчин не складе труднощів, але якщо немає бажання проводити розрахунки і тривалу підготовку, можна купити готову штукатурку в будівельному магазині. (Див. Також: Як класти піч)

Суміші для штукатурення печей, виготовлені самостійно, можуть мати у своєму складі наступні компоненти:

 • Азбест, пісок, глина.
 • Річковий пісок, скловолокно, вапно, гіпс, азбест.

  Щоб не помилитися у виборі будівельної суміші, купленої в магазині або виготовленої самостійно, варто проконсультуватися у фахівця-обробника. Залежно від виду кладки печі, її віку та стану, підбирається певний тип штукатурки. У цьому питанні важливо не помилитися, щоб покриття тривалий час зберігало свій первісний вигляд.

  Співвідношення матеріалів при самостійному виготовленні розчину залежить від жирності глини. Порядок змішування компонентів практично однаковий в будь-якому випадку — спочатку змішуються сухі складові, потім додається розчин вапна або глини і вода. (Див. Також: Як зробити камін своїми руками)

  ВАЖЛИВО ЗНАТИ: перед приготуванням розчину для штукатурки, сухі компоненти необхідно пропустити кілька разів через сито. Це дозволить усунути частинки сміття, які могли випадково потрапити при виготовленні та упаковці.

  Приступаємо до приготування розчину

  Розглянемо найпоширеніший рецепт приготування розчину для штукатурки печей. Одна частина глини змішується з частиною вапняного тесту, десятою частиною азбесту і двома частинами піску. Весь склад для штукатурення печі ретельно перемішується, потім поступово додається вода, все добре перемішується до потрібної консистенції. Кількість води визначається на око, але відразу вливати багато не варто, щоб розчин не вийшов занадто рідким.

  Є і ще один рецепт розчину для міцної штукатурки, який використовувати потрібно відразу після приготування. Буквально через годину отримана суміш стане непридатною для роботи. Для цього потрібно взяти дві частини піску і по одній частині цементу і глини. Глину, пісок і воду ретельно перемішати, щоб вийшло густе тісто. Потім в отриманий склад додати азбест і цемент, залити трохи води і перемішати, домагаючись консистенції густої сметани. Важливо стежити, щоб на дні ємності не залишалося грудочок або сухої суміші. (Див. Також: Лак для камінів і печей)

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: для виготовлення суміші обов’язково використовується вода і в’яжучий компонент у вигляді вапна та цементу. Якщо ж прийнято рішення про використання гіпсу, то готовий розчин потрібно нанести протягом півгодини, потім він стає непридатним до застосування. На поверхні печі суміш з гіпсом схоплюється дуже швидко — достатньо 6 хвилин.

  Підготовка поверхні

  Перед тим як приготувати розчин для штукатурення печі, рекомендується підготувати поверхню до роботи. Особливо це стосується тих сумішей, які повинні бути використані відразу. Якщо ж купувати штукатурку в магазині, то вона здатна витримувати кілька годин.

  Підготовка поверхні має важливе значення у всьому процесі штукатурення печі. Якщо знехтувати даною роботою, то суміш ляже нерівно, можуть залишитися зазори, а штукатурка швидко потріскається. Підготовчі роботи починаються з ретельного очищення поверхні від забруднень і пилу. Віддаляється старий розчин, все добре зачищається. Потім необхідно добре розчистити шви на глибину 5 – 10 мм. У них забиваються цвяхи з відстанню в 10 – 15 см один від одного таким чином, щоб чверть їх довжини виступала назовні.

  Рекомендується поверхню обробити призначеної для цих цілей ґрунтовкою. А щоб створити шорсткість і цим підвищити міцність з’єднання, використовується скловолоконна сітка. Вона кріпиться на кладку за допомогою рідкого шару. У завершенні необхідно запалити піч і дати їй прогрітися. Оштукатурювання печей з червоної цегли та інших матеріалів проводиться тільки на гарячі стінки.

  Нанесення штукатурки

  Після підготовки поверхні можна приступати до основних робіт. Спочатку оброблювана стінка змочується водою. Вона повинна стати злегка вологою, але не мокрою. Потім наноситься перший шар розчину. Він буде рідким, тому його потрібно взяти трохи. Почекати кілька хвилин, поки розчин не схопиться зі стінкою, а після нанести наступний шар приблизно в 1 см. Після того як штукатурка підсохне, її можна вирівнювати і зачищати. Звертати увагу слід на рівність отриманої поверхні, щоб не проглядалися зазори і тріщини. У процесі роботи піч повинна функціонувати в спокійному стані, тобто підтоплювати її не потрібно.

  Або читайте оригiнал here.

 • Цікаве відео для вас:


  З цим читають

  • Як приготувати прикорм для карася своїми руками

   Ну, хто ж з рибалок не знає про те, що успіх лову прямим чином залежить від того, як ви будете приманювати карася. Тому прикормка грає важливу роль в цьому захоплюючому процесі. У сучасних торгов…

  • Підгодування для карася своїми руками, рецепт і приготування.

   Як приготувати підгодовування для лову карася своїми руками, і як її використовувати. Запорука гарного улову — прикормка. Щоб зловити карася, можна використовувати кілька варіантів прикормки. При…

  • Російська піч своїми руками

   Всі, хто увібрав дух російської культури, чув народні казки, відпочивав у справжньому сільському будинку, знає, що таке російська піч. Це унікальна конструкція, яка одночасно і гріла, і була плит…

  You May Also Like

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  20 + 2 =