Калорійність картоплі « Всі про картоплю, калорійність картоплі в мундирі

Калорійність картоплі « Всі про картоплю, калорійність картоплі в мундирі

Калорійність це кількість теплоенергії, що виділяється людиною в результаті поглинання того або іншого продукту. Кількість калорій, необхідних людині, залежить від виконуваної роботи, від фізичної активності, від статі, віку, від географічної широти (холодний або жаркий клімат).

Майже у всіх рекомендація до дієтичного харчування картопля піддається остракізму. Вважається, що його вживання в дієтичному харчуванні неприпустимо через високу калорійність і високого вмісту вуглеводів.

На перевірку виявляється, що це зовсім не так, судіть самі.

Ось приблизна кількість калорій, що міститься в 100 г продукту:
-Очищений відварну картоплю 75 ккал,
-Зварений в мундирі 66 ккал,
-Запечена картопля в мундирі 80 ккал,
-Картопляне пюре 300 ккал,
-Картопля фрі 400 ккал,
-Картопляні чіпси 500 ккал. Стає очевидним, що калорійність картоплі різко збільшується при додаванні в нього жирів. Сам картопля має низьким вмістом жирів. Існує думка, що вживання картоплі викликає збільшення маси тіла. Поживна цінність їжі, що містить картопля, залежить від подаваних з ним компонентів і способу приготування.

Сам по собі картопля не викликає повноту (а відчуття ситості, яке він дає, може навіть допомогти людям контролювати свою вагу). Проте приготування і подача картоплі з інгредієнтами, що володіють високим вмістом жиру, підвищує загальну калорійність страви.

Калорійність сирої картоплі підвищується прямо пропорційно тривалості його зберігання. Зовсім молода картопля майже не містить вуглеводів і складається з одного білка.
Його енергетична цінність досить висока, але організм не переробляє білки в жир.

Енергетичні витрати організму на розщеплення картопляних білків майже повністю перекривають енергетичну цінність з’їденого картоплі. Висновок: на молодий картоплею не розтовстієш.


І, навпаки, за зимові місяці зберігається картопля накопичує в бульбах крохмаль (чистий вуглевод), а організм дуже любить закладати чисті вуглеводи в жирове депо (а якщо ще й додати насичених жирів, то джинси швидко стануть малі).

Калорійність картоплі в мундирі

Посилання на оригінал.