Як впоратися з вірусом герпесу

Сім "НЕ", Які допомагають впоратися з герпесом

Текст: Тетяна Володіна

95% всього людства схильні герпесу.

І в той же час пізнання про це захворювання у більшості людей мінімальні. Що ж необхідно знати про напасті, щоб уникнути проблем зі здоров’ям?

Застуда від нервів

Його називають "лихоманкою", "застудою", Зазвичай не підозрюючи, що зудять і хворобливі бульбашки на губах і шкірі викликаються особливим вірусом.

Застуда – дійсно може бути однією з причин загострення хвороби. Але лише побічно, тому що у простої людини знижується імунітет. Але точно так само герпес активізується при стресі, нервовому та фізичному перевтомі, загостренні хронічних захворювань. А ще він може бути спровокований яскравим сонцем, прийомом алкоголю, гормональними сплесками.

Виявляється герпес висипаннями на шкірі та слизових. Але не ставитеся до цього легковажно. Вірус може викликати ускладнені захворювання, наприклад, герпетичний стоматит, ангіну і т. Д. Які потребують серйозного лікування. Генітальний герпес, наприклад, значно підвищує ризик розвитку раку шийки матки у жінок і раку передміхурової залози у чоловіків.

Небезпечні поцілунки

Герпесом легко заразитися: він передається повітряно-крапельним (при кашлі, чханні), контактним (при поцілунках, користуванні загальним посудом, помадою) і статевим шляхами.

Дуже часто вірус герпесу потрапляє в організм ще в ранньому дитинстві, в 3-4 роки, а в деяких випадках можливе зараження дитини від матері ще в утробі.

В активній фазі хвороби ймовірність зараження зростає. Але іноді вірус виділяється зі слини у тих, хто страждає герпесом, і поза рецидивів хвороби.

При недотриманні правил гігієни можна самому збільшити число вогнищ хвороби: вірус розноситься руками і приживається на шкірі, де є подряпини, мікротравми. Так, вірус з вогнища на губах або на пальці рук може бути занесений в очі, статеві органи.

Щоб не рознести герпес по всьому тілу і не заразити своїх близьких, дотримуйтесь наступних нехитрі правила:

1 Не торкайтеся герпесного висипу руками, навіть якщо вона нестерпно свербить. А якщо все ж торкнулися, ретельно помийте руки, навіть якщо наносили антивірусний крем.

2 Не торкайтеся руками очей в період, коли з’явилася герпесная висип. Це особливо стосується жінок, які регулярно роблять макіяж.

3 Не використовуйте слину для зволоження контактних лінз. Вірус може переселитися в очі.

4 Чи не цілуйтеся під час загострення хвороби, особливо з дітьми, не користуйтеся чужою помадою і нікому не позичайте власну, не діліть одну сигарету з приятелем.

5 Не намагайтеся позбутися пухирів або зняти струпи. Так інфекція отримує додаткові можливості перебратися на інші ділянки тіла.

6 Не залишайте вірус на речах. Скажімо, після відвідування туалету необхідно продезинфікувати сидіння унітазу (вірус живе на пластиці до 4:00).

7 Не носіть тісний одяг – погана циркуляція повітря уповільнює загоєння шкіри.

Сплячий ворог

Поселившись одного разу в організмі, шкідливий вірус герпесу залишається з людиною на все життя. Він "дрімає" в клітинах нервової системи, але час від часу прокидається і проникає в кров.

Вважається, що якщо герпес турбує не частіше 4 разів на рік, то у зараженої немає ніяких серйозних причин для занепокоєння. Потрібно тільки вміти знімати загострення, дотримуватися правил протигерпетичної безпеки і приймати комплекс профілактичних заходів щодо "усиплянню" вірусу.

Але якщо загострення трапляються з "завидною" регулярністю, якщо висипання з’являються не тільки на носі і губах, але й на інших, і вельми обширних, ділянках тіла, неодмінно треба провести імунологічне обстеження у лікаря.

Правда, коштів для повного лікування від вірусу герпесу на даний момент не існує. Але є антивірусні ліки, які значно знижують вірогідність появи виразок і бульбашкового висипу.

Щоденна терапія може звести нанівець і можливість передачі його від зараженої людини своєму сексуальному партнерові.

Вітаміни краще йоду


Часто для боротьби з герпесом використовують припікання йодом або зеленкою. Але це ніяк не впливає на вірус герпесу і його активність. Зате можуть з’явитися опіки слизової, де вірус буде розмножуватися ще активніше. Краще акуратно змастити висипи антисептиком, який не містить спирту. Змащувати потрібно спочатку область навколо почервоніння і тільки потім саму виразку, причому користуватися треба виключно ватною паличкою.

Адже концентрація вірусів в ранці дуже висока, і пальцями інфекцію легко перенести на інші ділянки шкіри.

У період загострення герпес лікують спеціальними противірусними препаратами, наприклад, ацикловіром, який перешкоджає розмноженню вірусу.

При частих рецидивах використовують ліки, які стимулюють імунітет, і загальнозміцнюючі засоби.

Вітаміни С і групи В на ранніх етапах захворювання призводять до зникнення симптомів.

Вітамін Е дозволяє знизити больові відчуття і прискорити загоєння виразок. Наноситься у вигляді масляного розчину на уражені ділянки на 15 хвилин. Через півгодини біль затихає.

Народні рецепти радять наступне:

для зменшення свербежу прикласти лід (на 10 хвилин), повторивши процедуру через 3:00;

втирати масло з ромашки аптечної або лаванди лікарської;

прикласти на кілька хвилин до почервонілого місця ватку, змочену валокордином.

РЕЧІ

При герпесі потрібно дотримуватися певної дієти: їсти більше продуктів з підвищеним вмістом незамінної амінокислоти – лізину, молочних продуктів, м’яса, яєць, сої, картоплі, зародків пшениці, сочевиці.

Шкідливі для хворих герпесом продукти, в яких великий вміст іншої амінокислоти – аргініну. Це арахіс, шоколад, родзинки, деякі зернові культури.

Важливий і баланс між стравами з підвищеним вмістом амінокислот та природних лугів. До перших відносять м’ясні страви, до других – блюда з фруктів, овочів, і бобових. Порушення балансу моментально призведе до рецидиву, тому кожне кисле блюдо треба заїдати лужним.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 3 =