Як визначити групу крові

Група крові, як чисельний показник наявності або відсутності в червоних кров’яних тільцях людської крові тих чи інших антигенів, є характеристикою спадковою, незмінною все життя.

Що таке група крові? Чому необхідно знати групу крові?

Про те, що кожен представник виду Homo sapiens незалежно від раси, національності і статі є носієм однієї з чотирьох груп крові, стало відомо на початку минулого століття, завдяки дослідженням австрійського вченого-імунолога Карла Ландштейнера. Саме він став основоположником найбільш широко використовуваної системи AB0.

Часто сімейна пара на стадії планування або очікування дитини хоче дізнатися, як визначити групу крові майбутнього спадкоємця. І якщо ворожіння на рахунок таких передаються у спадок ознак, як колір очей або волосся, форма носи і так далі, часто спрямовані на задоволення інтересу батьків, то визначення групи крові у дитини в деяких випадках є життєво важливим. Знаючи антигенні показники плода і його можливий резус-фактор, можна передбачити виникнення імунного або резус-конфлікту, а також оперативно підібрати сумісного донора у разі необхідності переливання крові.

Показник групи крові сьогодні використовується не тільки виключно в медицині і імунології. Багато хто цікавиться, як дізнатися групу крові, щоб з астрологічної точки зору розглянути свою долю, розробити відповідну систему харчування у дієтолога, визначити сумісність з статевим партнером і так далі.

Одночасно з групою крові визначається її резус-фактор – такий же спадковий показник антигену D. Знання його необхідно для запобігання еритробластозу плоду і гемолітичної жовтяниці у новонародженого.

Як визначити групу крові? Чи можливо зробити це без аналізу?

Найпростіший і достовірний спосіб визначення групи крові у дитини і дорослого – аналіз крові. Направлення на нього можна отримати у дільничного терапевта мул педіатра. Якщо в районній поліклініці такий аналіз не проводять, його можна здати на станції переливання крові. Така є практично у всіх населених пунктах. Залежно від технічної оснащеності лабораторії для досліджень підходить капілярна або венозна кров. Прийом їжі на результат аналізу вплив не надає, кров може бути здана в будь-який час доби.

Без аналізів визначити групу крові непросто, результат виходить відносним і потребує повторній перевірці при виникненні загрозливих життю людини станів. Існує кілька способів дізнатися власну або дитини групу крові.

 1. Визначення групи крові у дитини можливо завдяки аналізу даної характеристики у його батьків. Дані показників антигенів у матері і батька дозволяють прорахувати можливі комбінації у дитини. Якщо у обох батьків група крові 0 (I), дитина успадкує саме її. Якщо ж у батька друга, (А0), а у матері – третя, (ВО), є рівна ймовірність того, що дитина народиться з однієї з чотирьох груп.

Сьогодні досить ввести дані батьків у спеціальний калькулятор в Інтернеті, і Глобальна мережа видасть ймовірну групу крові дитини у відсотках. Порядок успадкування також можна простежити в розробленій вченими таблиці.

 • Сумнівним у своїй достовірності, але іноді використовуються способом визначення групи крові людини є аналіз його антропометричних даних. Наприклад, глибоко посаджені очі можуть говорити про те, що кров їх володаря відноситься до перовой групі, крупний з горбинкою ніс вказує на третю групу, і так далі.
 • Дієтологи стверджують, що та чи інша група крові визначає переваги людини в їжі, формуючи на цьому твердженні системи раціонального харчування для носіїв кожного показника антигенів. Методом від противного можна передбачити, що люди, що воліють м’ясо і багаті білком продукт, мають I групу крові, вегетаріанці, швидше за все, належать до II.

  На сьогоднішній день медицина є доступною, тому проблеми визначення групи крові у дитини і дорослого науковим способом немає як такої.

  Більше того, кожен повнолітній, швидше за все, вже здавав відповідний аналіз. Його результати можна пошукати в амбулаторній карті, виписках з лікарень або на сторінці паспорта, відведеної для позначок.

  Або читайте оригiнал here.

 • Цікаве відео для вас:  З цим читають

  • Дієта по групі крові

   Дієта по групі крові Існує 4 групи крові 0 (I), A (II), B (III), AB (IV) Наші предки ймовірно за все з’явилися в Африці близько 100 000 років тому, і займалися в основному полюванням вживаючи в ї…

  • Як визначити стать павука-птахоїда

   Отже, у вашому будинку з’явився новий вихованець – павук-птахоїд. Як зрозуміти, доросла чи перед вами особина або підліток, самка або самець? Для професіонала визначити це не складе труднощів, ал…

  • Дієти по крові гемокод, Волкова, алутест

   Медики всього світу стверджують, що виснаження голодом небезпечно для організму. Набагато більш цивілізований метод – дієта. Перелік відомих людству дієт налічує десятки найменувань, і вершину ці…

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  one × 1 =