Як викласти цегляну піч своїми руками

Мабуть, так влаштоване життя, що в міру того, як будинок або дача починають наповнюватися побутовою електронікою і автоматикою, хочеться відмовитися від цих благ, правда на час, і просто посидіти біля печі, заспокоюючи себе і нерви тріском палаючих дров, відблисками вогню і легким запахом димку. У цей момент, зазвичай, і виникає головна перешкода – пічника навіть у селі знайти практично неможливо, причому, якщо вам і пощастить несподівано, ціни на послуги явно не деноміновані або в “італійської валюті”, з незліченними нулями в розрядах. Де ж вихід? Нехай ця публікація, як викласти піч з цегли, буде вам не тільки керівництвом до дії, а й стимулом все інше робити своїми руками.

Відразу хочеться попередити масову помилку і не винаходити початківцям пічника конструкцію власної цегляної печі, тому потрібно не тільки теоретично, але й практично знати всі тонкощі пічного справи. Тому першою справою вивчаючи відповідну літературу і простори Інтернет, що б підібрати собі відповідну систему, причому з обов’язковою порядовкой – схемою розташування цеглин у кожному ряду. Інформації зараз предостатньо, тому витратьте на це трохи більше часу, не сліпо сподіваючись на достовірність інформації, а перевіряючи її, наприклад, елементарно порівнявши загальна кількість схем рядів із загальним їх кількістю в печі за загальним виглядом. Якщо визначилися, то набуваємо пічної цегла, через брак якого виручає керамічний і вогнетривкий, кількість якого зазвичай вказують, але можна і самостійно порахувати, за тими ж схемами порядовкам.

Цеглини укладаються на піщано-глиняний розчин, який під час топок обпалюється, як і цегла у виробництві, але не до його стану, а прибрати його характеристики. Глині дають викіснуть, намокнути і ніхто не назве точне співвідношення піску і глини, тому це залежить від виду глини, вона не вся підходить для пічних робіт, а правильне співвідношення можна визначити по тому, як маса сходить з інструменту. Набираємо кельмою приготований розчин і скидаємо знову в посуд. Якщо на кельні залишаються прилип частинки, потрібен ще пісок, тому поверхня повинна лише забарвлюватися кольором глини, причому рівномірно. Тепер беремо розчин в руки і починаємо м’яти, як пластилін. Він і повинен вести себе як пластилін, зберігати форму, расслаиваясь і не розсипаючись. Будівельні магазини пропонують зараз фасовану глину, навіть шамотну, що дуже зручно, тому на упаковці є рецептура по її використанню, дотримуватися якої і потрібно.

Фундамент під піч з цегли будується традиційно, на цементно-піщаному розчині, причому, не обов’язково глибоким, відокремлюваний від фундаменту будинку і ізолюється від цегляної кладки шаром гідроізоляції з 2х шарів руберойду. Перший ряд викладають і виставляють дуже ретельно, як і перший вінець біля будинку, перевіряючи горизонтальність і прямокутність кладки. Схема розташування цегли вказана в порядовке, тому дотримуйтесь вказівок, виклавши, наприклад, їх поруч на “суху”, і укладаючи потім в кладку.

Дуже багато доводиться кроїти цегла і якщо замінити молоток каменяра, на механічне ручне стусло, можна пиляти навіть звичайної лучкової пилкою з відповідним полотном, то якість розкрою збільшиться, знижуючи одночасно і відходи цегли.

Не обійтися вам і без пічної фурнітури, установлюваної в кладку спеціальними пазами і фіксується в ній, за допомогою м’якої відпалений дроту, що затискається між рядами кладки. Вибір дуже великий, а установка інтуїтивно зрозуміла, тільки необхідно залишати зазори для розширення металу.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити мангал своїми руками. як правильно з


    Грузинська кухня в Росії популярна не менше ніж циганська музика. А її неможливо предсmавіmь собі без шашликів. Сезон поїдання м’яса, засмаженого на оmкриmом вогні, начінаеmся вже з середини квіт…

  • Як зробити масажну плитку своїми руками

    Як зробити масажну плитку своїми руками Реклама від Google Не всім дівчатам ще відомо про таку чудову продукті як масажні плитки. А тим часом це прекрасний засіб, яке можна використовувати не т…

  • Шпаклівка для дерева своїми руками склад, як зробити і наносити

    Оздоблення і виконання деяких інших видів робіт нерідко вимагає вирівнювання поверхні та усунення наявних дефектів. За допомогою шпаклівки, або як її ще називають шпаклівки можна усунути невеликі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 2 =