Як викласти цегляну піч своїми руками

Мабуть, так влаштоване життя, що в міру того, як будинок або дача починають наповнюватися побутовою електронікою і автоматикою, хочеться відмовитися від цих благ, правда на час, і просто посидіти біля печі, заспокоюючи себе і нерви тріском палаючих дров, відблисками вогню і легким запахом димку. У цей момент, зазвичай, і виникає головна перешкода – пічника навіть у селі знайти практично неможливо, причому, якщо вам і пощастить несподівано, ціни на послуги явно не деноміновані або в «італійської валюті», з незліченними нулями в розрядах. Де ж вихід? Нехай ця публікація, як викласти піч з цегли, буде вам не тільки керівництвом до дії, а й стимулом все інше робити своїми руками.

Відразу хочеться попередити масову помилку і не винаходити початківцям пічника конструкцію власної цегляної печі, тому потрібно не тільки теоретично, але й практично знати всі тонкощі пічного справи. Тому першою справою вивчаючи відповідну літературу і простори Інтернет, що б підібрати собі відповідну систему, причому з обов’язковою порядовкой – схемою розташування цеглин у кожному ряду. Інформації зараз предостатньо, тому витратьте на це трохи більше часу, не сліпо сподіваючись на достовірність інформації, а перевіряючи її, наприклад, елементарно порівнявши загальна кількість схем рядів із загальним їх кількістю в печі за загальним виглядом. Якщо визначилися, то набуваємо пічної цегла, через брак якого виручає керамічний і вогнетривкий, кількість якого зазвичай вказують, але можна і самостійно порахувати, за тими ж схемами порядовкам.

Цеглини укладаються на піщано-глиняний розчин, який під час топок обпалюється, як і цегла у виробництві, але не до його стану, а прибрати його характеристики. Глині дають викіснуть, намокнути і ніхто не назве точне співвідношення піску і глини, тому це залежить від виду глини, вона не вся підходить для пічних робіт, а правильне співвідношення можна визначити по тому, як маса сходить з інструменту. Набираємо кельмою приготований розчин і скидаємо знову в посуд. Якщо на кельні залишаються прилип частинки, потрібен ще пісок, тому поверхня повинна лише забарвлюватися кольором глини, причому рівномірно. Тепер беремо розчин в руки і починаємо м’яти, як пластилін. Він і повинен вести себе як пластилін, зберігати форму, расслаиваясь і не розсипаючись. Будівельні магазини пропонують зараз фасовану глину, навіть шамотну, що дуже зручно, тому на упаковці є рецептура по її використанню, дотримуватися якої і потрібно.

Фундамент під піч з цегли будується традиційно, на цементно-піщаному розчині, причому, не обов’язково глибоким, відокремлюваний від фундаменту будинку і ізолюється від цегляної кладки шаром гідроізоляції з 2х шарів руберойду. Перший ряд викладають і виставляють дуже ретельно, як і перший вінець біля будинку, перевіряючи горизонтальність і прямокутність кладки. Схема розташування цегли вказана в порядовке, тому дотримуйтесь вказівок, виклавши, наприклад, їх поруч на «суху», і укладаючи потім в кладку.

Дуже багато доводиться кроїти цегла і якщо замінити молоток каменяра, на механічне ручне стусло, можна пиляти навіть звичайної лучкової пилкою з відповідним полотном, то якість розкрою збільшиться, знижуючи одночасно і відходи цегли.

Не обійтися вам і без пічної фурнітури, установлюваної в кладку спеціальними пазами і фіксується в ній, за допомогою м’якої відпалений дроту, що затискається між рядами кладки. Вибір дуже великий, а установка інтуїтивно зрозуміла, тільки необхідно залишати зазори для розширення металу.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити мангал своїми руками. як правильно з

    Грузинська кухня в Росії популярна не менше ніж циганська музика. А її неможливо предсmавіmь собі без шашликів. Сезон поїдання м’яса, засмаженого на оmкриmом вогні, начінаеmся вже з середини квіт…

  • Як зробити масажну плитку своїми руками

    Як зробити масажну плитку своїми руками Реклама від Google Не всім дівчатам ще відомо про таку чудову продукті як масажні плитки. А тим часом це прекрасний засіб, яке можна використовувати не т…

  • Шпаклівка для дерева своїми руками склад, як зробити і наносити

    Оздоблення і виконання деяких інших видів робіт нерідко вимагає вирівнювання поверхні та усунення наявних дефектів. За допомогою шпаклівки, або як її ще називають шпаклівки можна усунути невеликі…

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два − один =