Як відрізнити забій від перелому. Як відрізнити перелом від вивиху

Перелом — такий стан, при якому порушується цілісність кісткової тканини. А кісток в нашому організмі трохи більше 200. Основна їхня функція — опорна.

Слід також згадати про тріщину. коли кістка не повністю пошкоджується, а лише частково і її опорна функція зберігається.

Вивих відноситься більше до хвороби суглобів і пов’язаний з нестикування однієї суглобової поверхні до іншої. При цьому відбувається повна блокада рухів у суглобі. Будь-які рухи просто неможливі і дуже болючі. Також відбувається деформація суглоба. помітна на око.

Розтягування —  це сильне надмірна дія на зв’язки і м’язи. яке призводить до їх подовження на яке вони не розраховані. При розтягуванні навіть бувають мікронадриви м’язів і зв’язок. Але вони менш небезпечні, ніж повні з розриви.

На рентгенівському знімку видно, як одна частина суглоба (стегнова кістка) сповзла вправо. Ось це і є вивих.

Отже, якщо у нас є травма, точніше є у того, кому ми повинні визначити чи дійсно пошкодження небезпечно (перелом ) Або це просто сильний забій або розтяг, то що ми можемо зробити.

Про переломі нам може сказати рентгенівський знімок забитою кінцівки. Але що робити, якщо зробити його немає можливості.

Повний перелом кістки викликає її зсув. і тоді кінцівку деформується, що добре видно.

А от тріщина кістки не викликає зсуву і опорна функція при цьому зберігається. Але небезпека тріщини в тому, що не можна продовжувати звичний спосіб життя. При надмірному навантаженні тріщина легко може перейти в перелом.

І все ж як відрізнити тріщину від звичного розтягування або удару «підручними методами».

Деформація кістки

Будь-яке пошкодження кістки будь то перелом або тріщина, викликають порушення цілісності окістя. Окістя дуже чутлива до болю, так як там багато больових рецепторів. Тому нам потрібно знайти ознака, яка буде вказувати на пошкодження окістя.

Це симптом осьового навантаження. Якщо викликати тиск на кістку в поздовжньому (але не в поперечному) напрямку, то на пошкодження окістя вкаже біль в цьому місці . Іншими словами ступити на хвору ногу буде дуже боляче, так само як і спертися на зламану руку.

Таким чином, при неясній картині перелому, можна застосувати симптом осьового навантаження. натиснути або злегка постукати на кістку в поздовжньому напрямку. Поява гострої вираженого болю, говоритиме на користь пошкодження кістки .

У такому випадку потрібно якомога швидше звернутися до лікарні за допомогою. 

Ви це ще не читали? А даремно:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × один =