Як видалити плями від вина Поради з видалення винних плям. Обговорення на LiveInternet – Російський

Як видалити плями від вина? Поради з видалення винних плям

Скільки прикростей приносить випадкове пляма на улюбленій кофточці або святкової скатертини. Звичайно, простіше віднести зіпсовану річ в хімчистку, де вам обов’язково допоможуть. Але можна, використовуючи рецепти "хімчистки на дому", І самим спробувати позбутися плями.

1. Плями від вина і пива можуть бути видалені протиранням сумішшю спирту (або 40-градусної горілки) з водою за допомогою губки або м’якої ганчірки.

2. Уявімо собі таку ситуацію: за столом з білосніжною скатертиною хтось ненавмисно розлив сік, варення або вино. Напевно, ви тут же згадайте Антона Павловича Чехова, який якось сказав, що справжня культура не в тому, щоб не розлити за столом соус, а в тому, щоб не помітити, як це зробив інший. Звичайно, ви знаєте, що плями від фруктів, вин, а також чаю та кави непогано відпираються гарячою водою, якщо це зробити негайно. Але не станете ж ви висмикувати скатертину з-під страв, струшуючи тарілки на коліна сидячим, щоб скоріше її запрати. Проте до хімчистці забрудненої скатертини можна приступити негайно, не перериваючи обіду і не загострюючи уваги гостей на те, що трапилося. На будь-якому столі обов’язково є під рукою плямовивідник – адсорбент. Це звичайна кухонна сіль. Густо посипте нею пляма – і сіль відразу почне вбирати рідину, знижуючи концентрацію забруднення у волокнах тканини. Через деякий час непомітно зметіть забруднену порцію солі і насипте нову. Процес хімчистки потихеньку буде йти до тих пір, поки ви зможете запрати скатертину. Наслідки в такому випадку будуть зведені до мінімуму.

3. Свіжі плями від червоного вина і ягід засипають стовченою кухонною сіллю, а потім промивають водою і перуть з милом. Плями від червоного вина можна також видалити гарячою водою, поливаючи нею забруднене місце.

4. Старі плями від червоного вина виводять денатурованим спиртом, потім прополіскують водою і перуть з милом.

5. Можна такі плями видалити, протерши їх ганчіркою, змоченою в гарячому молоці, а потім випрати, як звичайно. Є й інші засоби: розведений водою нашатирний спирт або перекис водню з нашатирним спиртом; денатурований спирт в суміші з 10-процентним розчином лимонної кислоти. Але ці препарати можна залишати на тканині не більше ніж на хвилину.

6. Плями від наливок промивають спочатку теплою водою, а потім лимонною кислотою.

7. Плями від лікеру виводять легкої пранням. На кольорової тканини таку пляму протирають денатурованим спиртом, а потім прополіскують водою. Сліди плям протирають лимонною кислотою.

8. Плями від пива видаляють розведеної в невеликій кількості води сумішшю високоякісного мила і пральної соди (2 частини мила і 1 частина соди). Використовують також суміш з 10 частин мила, двох частин скипидару і однієї частини нашатирного спирту.

9. Плями від пива на кольоровому шовку виводять бензином, після чого пропрасовують через два шари тканини теплою праскою.

10. Плями від пива на білої бавовняної тканини відразу ж натирають насиченим розчином кухонної солі і залишають, поки розчин не подіє. Потім прополіскують в холодній воді, перуть з милом і знову прополіскують.

11. Свіжі плями від яблук, малини, черешні змиються тампоном, змоченим теплим молоком і мильною водою.

12. Плями від фруктового соку слід протерти нашатирним спиртом навпіл з водою, потім весь виріб випрати.

13. Винні плями на сукні з бавовняної тканини можна вивести киплячим молоком.

14. Свіжі плями від червоного вина, фруктів потрібно засипати сіллю і промивати водою з милом або протерти 5-процентним розчином нашатирного спирту, а потім промити.

15. Плями від білого вина і шампанського протерти гліцерином, підігрітим до 40-50 градусів, потім промити теплою водою.


16. Плями від вина і пива з бавовняної скатертини можна вивести, якщо натерти їх лимоном і потримати деякий час на сонці. Потім скатертину прополоскати.

17. Винні плями зникають, якщо ретельно промити їх в теплому молоці, після чого прополоскати спочатку в холодній, а потім у гарячій воді.

18. Плями від пива видаляють теплим нашатирним спиртом, потім простіривают тканину в теплій мильній воді.

19. Червоне вино на білій скатертині можна видалити, якщо натерти його лимонним соком. Деякий час скатертину залишають на сонці, після чого полощуть в теплій воді. Якщо пляма свіже, можна насипати трохи солі, а через 30 хвилин промити в мильній воді. Кажуть, ще сода виводить – 1 чайна ложка на склянку води.

20. Свіжа пляма від червоного вина можна вивести за допомогою гарячого молока. Забруднену річ замочують у гарячому молоці, а потім застіривать з милом. Старе пляма від вина виводиться сумішшю перекису водню з нашатирним спиртом. У склянку гарячої води додають чайну ложку нашатирного спирту і перекису водню. Потім пляма від червоного вина протирають цією сумішшю.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + sixteen =