Як побудувати льох у гаражі

Зміст: [приховати]

Льох, як сховище для зібраного врожаю на присадибній ділянці, річ незамінна, тому заміські забудовники, які намагаються будувати свій власний будинок самостійно, обов’язково передбачають це приміщення. Але трапляється так, що в проекті самого будинку підвал не був передбачений, тому його будівництво переноситься в гараж.

Чому саме в гараж? Та вся справа в тому, що це така російська традиція, якщо щось не влізло десь, то обов’язково зноситься в гараж. Льох не став винятком, хоча інші господарські споруди завжди присутні на ділянці. Побудувати льох у власному гаражі, та до того ж своїми руками, не складно, якщо гараж і льох будуються одночасно.

Етапи зведення льоху в гаражі

Льох у гаражі

З чого все починається? Як завжди з фундаменту. Але попередньо необхідно точно визначити розміри самого гаража, після чого відривається котлован під весь гараж. І тут необхідно визначити, якої висоти буде льох. Стандартні розміри – це 1,5-3 метра. Але врахуйте, саме висота льоху визначається залежно від глибини пролягання грунтових вод.

Постарайтеся не рити котлован до цього рівня. Зрозуміло, що якщо підгрунтових вода розташована близько до поверхні землі, то ні, про яке погребі мову вести немає сенсу, урожай буде зберігатися в сараї.

У тому випадку, якщо підгрунтових вода розташована глибоко, то сміливо відриваємо котлован на певну глибину, як запланували. Після цього трамбується дно котловану і прокладається гідроізоляційним матеріалом. Це може бути

 • Руберойд;
 • Толь;
 • Гарячий бітум.

Смуги руберойду обов’язково зварюються спеціальної газовим пальником або паяльною лампою. Відзначимо той факт, що гідроізоляційний матеріал необхідно укласти таким чином, щоб його кінці обов’язково лягли на стіни котловану, і якомога вище. Кути котловану так само потрібно ізолювати, накладаючи спайні руберойд.

Зверху ізоляції насипається шар піску товщиною 10-15 сантиметрів, який обов’язково вирівнюється і трамбується. Тепер можна залити бетонну стяжку. Це ще не підлогу, але його основу.

Тепер необхідно звернути увагу на те, який грунт на ділянці. Якщо це глина, тобто грунт досить міцний, то для заливки фундаменту, а значить, і стін льоху, буде потрібно опалубка в один ряд. Тобто зовнішню сторону опалубки буде грати глиняна стіна котловану. Але в цьому випадку її необхідно заізолювати. Її можна обмазати гарячим бітумом або обклеїти руберойдом, з’єднуючи кінці матеріалу з кінцями руберойду, який покладений на підлогу.

Внутрішню опалубку можна виготовити з різних плоских матеріалів. Це може бути

 • Металевий лист;
 • Профнастил;
 • Дошки;
 • Фанера.

Все це кріпиться до стійок, які встановлюються на рівні товщини фундаменту. До речі, товщина фундаменту гаража визначається товщиною цегляної кладки або кладки з іншого матеріалу. До цього розміру можна приплюсувати п’ять-сім сантиметрів, ось вам і товщина фундаменту. Опалубка встановлюється по всьому периметру котловану, на невеликому підвищенні, тобто під неї встановлюються, наприклад, цеглу.

Створюється невелика щілина по всьому периметру. Це робиться для того, щоб зробити монолітну конструкцію, до якої входять стіни льоху, тобто фундамент гаража, і його підлогу.

Всім відомо, що фундамент необхідно заливати безперервно. Для цього можна замовити машину товарного бетону з заводу. Але якщо гараж має невеликі розміри, то бетон можна виготовити своїми руками. Правда, для цього знадобиться бетономішалка. Рецептура бетону стандартна – це одна частина цементу, дві частини піску, чотири частини щебеню і половина частини води. Всі компоненти необхідно ретельно перемішати.

Якщо для фундаменту потрібно армокаркас, то його виготовляють з металевої арматури, пов’язуючи арматурні прути в’язальним дротом, створюючи грати. Такий же армокаркас можна укласти і на підлогу. Тепер починається заливка бетону в опалубку. Робити це можна за будь-якого кута.

Нагадує, що між опалубкою і підлогою є невеликий зазор. Бетон обов’язково буде просочуватися в даний зазор. Нічого страшного немає, основний підлогу, який буде залитий пізніше, закриє всі нерівності.

Отже, бетон заливається в опалубку. Його необхідно утрамбувати, для цього можна використовувати різні інструменти або підручні матеріали. Наприклад,

 • Лопати;
 • Лом;
 • Шматки арматури або труби;
 • Дошки.

Після того, як фундамент повністю залитий, можна приступати до заливання основного підлоги в погребі. Робиться це разом простіше. Найважливіше, щоб товщина даної статі була дорівнює розміру зазору, який залишився між опалубкою і підставою підлоги. Всі бетонні роботи необхідно встигнути зробити за один робочий день.


Після цього бетонну конструкцію необхідно залишити на сім днів, після чого можна зняти опалубку. Вийде ємність у вигляді басейну. Це і є нижня частина підвалу, стіни якого є фундаментом для самого гаража.

Тепер залишається зробити підлогу гаража, який є стелею льоху. Для цього необхідно укласти на фундамент поперечні балки. Тут можна використовувати різні металеві профілі або залізобетонні стовпи. На них знизу прикріплюється за допомогою дроту опалубка на всю площу гаража. Між балками можна укласти армокаркас чи стягнути їх товстої катанкою у вигляді сітки. Заливається бетон, який трамбується і вирівнюється.

Щоб зробити лаз для проходу всередину підвалу, спеціально в опалубці вирізається квадратний отвір, яке після висихання бетону обладнується металевою кришкою на рамі. Тепер залишається тільки встановити ворота, підняти стіни гаража, накрити його дахом, провести оздоблювальні роботи і зробити електромонтаж освітлення, як в гаражі, так і в підвалі. Всі гараж з погребом до експлуатації готовий.

Підсумки

Як бачите, будувати гараж з погребом не складно, правда, даний процес дуже трудомісткий, тим більше вимагає великого часу, адже фундамент повинен після його заливки вистояти, як мінімум двадцять вісім днів, після чого його можна навантажувати.

Ось так можна своїми руками без залучення професійної допомоги побудувати льох гаражі на власному заміському ділянці.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати електропіч для кухні

  Електропечі – також їх називають міні-духовками або ростер – здатні з легкістю замінити повноцінний духову шафу і при цьому заощадити місце на кухні для іншої побутової техніки. Ці прилади бувают…

 • Імбир і кориця для схуднення (4 рецепта, протипоказання, відгуки)

  Ці прянощі використовуються людьми з давніх часів – вони не тільки покращують смак страв, але також роблять благотворний вплив на організм в цілому. Рецепт імбиру і кориця для схуднення: як викор…

 • Як прибрати плями від йоду на обличчі фото вн

  Як прибрати плями від йоду на обличчі? фото вн На підборідді було 2 прищика, вирішила припекти їх йодом, та так добре припікала, прям перстаралась, тепер опіки і плями від йоду які не змиваються….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 9 =