Як лікувати ожиріння 2 ступеня – симптоми, дієти і фото пацієнтів

Зміст статті:

Тенденції розвитку людської цивілізації такі, що переважна більшість людей сьогодні веде скоріше пасивний, ніж активний спосіб життя, споживаючи велику кількість нездорової їжі, що в комплексі призводить до розвитку такого захворювання, як ожиріння. Всього ступенів ожиріння розрізняють чотири, однак найбільш поширена їх них – друга, серединна. Саме з нею до лікарів і приходить більшість повних хворих, жадаючи дізнатися, як лікувати ожиріння 2 ступеня і повернути своєму тілу колишні параметри і вага.

Причини і симптоми ожиріння другого ступеня

Більшість людей, що живуть в сучасному світі, приділяють мало уваги спорту, активної життєдіяльності і правильному харчуванню до того моменту, як їх спіткає проблема зайвої ваги. Більше того, частина з них навіть не знає, що таке ожиріння і чим воно їм загрожує.

Ожиріння в будь-якій стадії – це хвороба, причому, що розвивається у людини протягом тривалого кількості часу. Вчасно діагностувати і пролікувати недуга краще на ранніх стадіях, оскільки позбавлятися від четвертого ступеня ожиріння набагато проблематичніше, ніж від першої або другої.

Звичайно, хворіти відкладенням підшкірних жирів можна з різних причин, починаючи від гормональних відхилень у розвитку організму і закінчуючи банальною нестриманістю в прийнятті їжі, проте ключове явище, що призводить до розвитку цієї недуги – наявність яскраво вираженого дисбалансу між споживанням і витратою енергії організмом.

У число інших поширених причин виникнення ожиріння 2 ступеня відносять:

 • Неправильне харчування (переважання в раціоні борошняної, жирної, солодкої їжі, алкоголю, м’яса і т. Д.)
 • Неспортивний або малорухливий спосіб життя (робота за комп’ютером, пасивний відпочинок та ін.)
 • Погану спадковість (схильність до повноти)
 • А також різні специфічні ендокринні, гормональні, психологічні захворювання, що викликають зростання маси тіла.

Діагностувати ожиріння другого ступеня на професійному рівні може виключно лікар однак примірявши на себе основні симптоми захворювання, можна зрозуміти, чи є ризик того, що дана хвороба вже має місце в конкретному випадку. Ключові ознаки наявності і прогресування захворювання наступні:

 • Збільшення маси тіла більш ніж на 30-40% від нормальних показників, зростання жирових відкладень (насамперед, в районі талії / живота)
 • Прискорене серцебиття
 • Наявність задишки при мінімальних фізичних навантаженнях (аж до ходьби, одяганні, переміщенні речей по будинку і т. Д.)
 • Наявність слабкості навіть при звичайному ритмі життя
 • Підвищена пітливість (в критичних випадках – запалення шкіри між складками жиру)
 • У літній час – сильні набряки кінцівок, пальців.

Як обчислити наявність ожиріння?

Ожиріння являє собою процес, в результаті якого вагу і зріст людини входять в дисбаланс між собою, маса тіла стає надмірною, ненормальною, надмірною. Відштовхуючись від цього визначення, вченим вдалося сформувати цілу схему розрахунків для визначення наявності зайвої ваги. На сьогоднішній день офіційно визнаним способом визначення ожиріння є розрахунок ІМТ – індексу маси тіла, який надає максимально точну інформацію про те, наскільки вага того чи іншого пацієнта відхиляється від норми. Обчислення робиться просто: маса тіла конкретної людини ділиться на його зростання, узятий в квадраті (помножений сам на себе). Одержуване число є шуканим індексом і виражається в кілограмах на метр квадратний. Нормальним індексом вважається рівний 18-25 кг / м2, в той час, як індексом, що характеризує другий ступінь ожиріння визнаний рівний 35-40 кг / м2.

Крім самостійного обчислення наявності хвороби, можна звернутися також з цією проблемою до лікарів. Багато з них здатні по одному зовнішньому вигляду пацієнта або його фото встановити не тільки ступінь ожиріння, але і причини виникнення захворювання і можливі наслідки розвитку подій за відсутності лікарського втручання.

Методика лікування ожиріння

Будь-який пацієнт, якому цікаво, як вилікувати ожиріння. повинен звернутися зі своєю проблемою до лікарів, оскільки тільки у них є можливість проаналізувати стан організму і окремих його систем, зрозуміти, звідки береться хвороба і яким чином її необхідно викорінювати. Як правило, в комплекс заходів, що прописуються лікарями, входять самі різні процедури, які здійснюються з метою обстеження організму. Це і психокорекція та очисні заходи, иммуностимуляция і перевірка на гормони (лептин), аналіз кількості цукру в крові і т.д.

Основні фахівці, що працюють з такими пацієнтами: дієтолог, кардіолог, психолог, ендокринолог, терапевт та інші. Обов’язково прописується лікарем відвідування фітнес-тренера з розробкою індивідуальної програми фізичних вправ. Дивіться так само відео від Олени Малишевої про те, чим же так небезпечне ожиріння:

Ключовими ж методами усунення даної хвороби в медицині вважаються: дієти, медикаменти та операція.

Лікування ожиріння медикаментами

Медикаментозне лікування ожиріння 2 ступеня передбачає прийом пацієнтом всередину різних препаратів, що сприяють зниженню ваги. Вони можуть впливати на гормональний фон, апетит людини, патологічне бажання приймати їжу і інші параметри, в залежності від проблеми кожного пацієнта. Як правило, ліки і таблетки самі по собі будуть малоефективні без інших засобів, що сприяють позбавленню від ожиріння. Йдеться про спорт і дієтах.

Спеціалізована дієта при ожирінні

Харчування при ожирінні 2 ступеня має величезне значення. Воно обов’язково має бути правильним і здоровим. Медики пропонують не тільки збалансувати і скоординувати раціон хворого таким чином, щоб він був гранично корисним, малокалорійним, проте не виснажливим, але й визначити дні розвантажувальні і контрастні, під час яких організм б піддавався струсів, стимулюючим скидання зайвої ваги. Харчування пацієнта має включати багато клітковини, вітамінів. Вони містяться, наприклад, в фруктах, горіхах, цільнозернових продуктах, овочах і т.д.

Оптимальна дієта при ожирінні 2 ступеня – низькокалорійна, проста, овоче-фруктова. Наприклад, з таким розпорядком харчування:


 1. Ранній сніданок: капустяний салат з соняшниковою олією, несолодкий чай (можна з молоком)
 2. Пізній сніданок: яблуко, запивати великою кількістю рідини (краще – води).
 3. Обід: несолодкий компот (з будь-яких компонентів), пісний супчик
 4. Вечеря: морквяна запіканка з сиром і молоком.

Хірургічне втручання при ожирінні

Хірургічна операція як кардинальне лікування ожиріння буває необхідна при критичному розвиткові захворювання, неможливості вирішити проблему іншими, щадними засобами і методами. Направлення на операцію видає лікуючий лікар на підставі анамнезу хворого і, як правило, в якості слідства з декількох невдалих диетотерапевтическим та медикаментозних курсів. Доктор також аналізує індекс маси тіла, наявність супутніх хвороб та інші параметри. В якості хірургічного втручання сьогодні можуть застосовуватися такі методи:

 • Бандажування шлунка
 • Біліопанкреатіческой шунтування
 • Установку внутрішньошлункових балонів
 • Гастрошунтірованіе.

Друга ступінь ожиріння зовсім не є діагнозом, від якого неможливо позбутися. Головне, в боротьбі з нею не складати рук і не здаватися.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як розпізнати ожиріння 2 ступеня і позбутися від нього

  Ожиріння другого ступеня часто виникає через банального переїдання. Спочатку захворювання не викликає дискомфорту у людини, і лише після виникнення задишки і прискореного серцебиття виникає бажан…

 • ОЖИРІННЯ – лікування ОЖИРІННЯ

  Ожиріння – це захворювання, переможну ходу якого ми спостерігаємо з вами кожен день на вулицях, на роботі, і, на жаль, в сім’ї, коли ви самі або ваші близькі починають помічати, що форми тіла ста…

 • Ожиріння печінки – що це таке і як лікувати

  Є протипоказання, проконсультуйтеся з лікарем. Ожиріння печінки – це спрощена назва стеатогепатозом. Дана патологія характеризується надмірним відкладенням жиру в клітинах печінки. В основному ц…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × five =