Як чистити ковролін і чим поради для всіх типів покриття

Як і будь-яке покриття, ковролін вимагає догляду і турботи. Тільки тоді він прослужить досить довго і не втратить своїх первісних якостей. Для цього доведеться періодично займатися його чищенням, боротися з застарілі плями.

Чищення ковроліну

Як чистити ковролін в домашніх умовах, не перетворюючи прибирання на справжнє випробування? Існує кілька способів вирішити цю проблему швидко і якісно.

Для правильного догляду за Ковролінові покриття сучасний будівельний ринок пропонує багато коштів, як дешевих, так і дорогих. Вони допоможуть впоратися з пилом і плямами, дозволять збільшити термін служби покриття і зберігати його презентабельний вигляд.

Окрім коштів відомих марок існує і ряд народних рецептів. Допомогою бабусиних порад можна навіть позбутися масляних плям та інших суттєвих забруднень.

Для тих же, хто вважає прибирання справою професійним, існує можливість скористатися клінінговими послугами. Але тоді доведеться заплатити за роботу.

Основа догляду за ковроліном

Як почистити ковролін і з чого почати цю брудну роботу? Підходять два способи – це вологе прибирання і суха чистка.

Частка миючим пилососом

Суху чистку треба проводити не рідше 1-го разу за тиждень. Для цього підійде звичайний пилосос. Пил має тенденцію накопичуватися на дрібних ворсинках, тому можна і не помітити, що на підлозі утворився шар бруду. За допомогою звичайного пилососа можна швидко впоратися з цим завданням.

Під час вологого прибирання проводиться більш ретельна чистка. Її можна проводити раз на місяць.

Якщо здійснювати вологе прибирання частіше, ковролін під впливом вологи почне деформуватися. А цього не варто допускати, інакше незабаром доведеться перестилати покриття.

Крім того, за рахунок попадання вологи в ковроліні починають активізуватися бактерії, вони не настільки благотворно впливають на просочення, передбачену в покритті, незабаром вона починає вимиватися.

Що потрібно знати про сухому чищенню?

Для ковроліну суха чистка є оптимальним варіантом. Достатньо на пилосос надіти спеціальну насадку з S-подібною спіраллю (шнек) і можна починати прибирання.

Така щітка дозволить досить швидко і ефективно вичистити ворс покриття. Вона допомагає зберегти структуру ворсинок, вони швидко повертаються в попереднє положення після прибирання.

Варто відзначити, що чистка повинна виробляється як зовні, так і зсередини ковроліну. Ще при сухому чищенні можна застосовувати, так звані, очисники на порошкової основі, призначені для ковроліну. Вони, як правило, мають абсорбуюче дію.

Поверхня ковроліну спочатку ретельно пилососиться, а потім на неї розподіляється сухий порошок. Його залишають на деякий час на килимі, а потім усувають знову ж пилососом.

Суха чистка

Принцип дії сухих порошкових сумішей для чищення зводиться до того, що гранули можуть зберігати в собі невеликий відсоток вологи, яка потрапляючи на поверхню швидко випаровується, одночасно забираючи забруднення з собою.

Ефективність подібного роду чищення досить проста і виправдана. Тому можна говорити, що таким способом догляду за ковроліном можна домогтися до 90 відсотків чистоти поверхні.

Можна організувати догляд за ковроліном за допомогою спеціальної сухої піни. Така аерозольна упаковка продається в спеціалізованих магазинах. Наноситься цей склад легко і швидко. На поверхні при цьому виникає шар піни, яка осідаючи, починає діяти на структуру забруднень, витягуючи і руйнуючи їх.

Черга за вологим прибиранням

З вологим прибиранням все набагато простіше і зрозуміліше. Вона проводиться миючим пилососом. Але перш, ніж проводити вологе прибирання варто поцікавитися тим, як на даний вид ковроліну може впливати той чи інший засіб.

Дана чистка не у всіх випадках діє благотворно. Всі ці нюанси потрібно дізнаватися в момент придбання ковроліну.

Не буває так, щоб підлогове покриття зовсім не мало плям. Тому закономірне питання про те, як почистити ковролін дбайливо і ефективно. Забруднення можуть бути зовсім різної складності. Для того щоб з ними впоратися, потрібно скористатися спеціальними пятновиводящих засобами.

Незалежно від того, який рід плям був на килимі, за допомогою сучасних засобів підвладне вивести будь-яке забруднення. Цікаво зауважити, що таким же чином цілком можливо видалити жуйку, лак або віск.

Що стосується сильнодіючих плямовивідників, то тут потрібно бути вельми обережніше. З видаленням забруднення можна отримати зворотний ефект, коли забарвлення покриття буде спотворена.

Крім того, ворс ковроліну в останньому випадку може значно деформуватися. Це негативно позначається на покриттях натурального характеру. У будь-якому випадку, який би тип плямовивідника не було використано, необхідно чітко слідувати інструкції.

На що звернути увагу при виведенні плям з ковроліну?

Засіб для чищення ковроліну

Оскільки найпоширенішим видом забруднень на Ковролінові покриття є наявність плям, то існують безліч засобів і способів впоратися з ними.

Приступаючи до чищення килима, слід пам’ятати, що видалення виниклого забруднення повинно проводитися швидко і без слідів, тільки так можна домогтися того, що пляма на покритті довго не затримається.


  1. При виведенні плям з ковроліну не варто їх розтирати і зволожувати. Краще заздалегідь осушити забруднену ділянку за допомогою чистого білого аркуша або рушники.
  2. Частка повинна здійснюватися рухами по відношенню до центру забруднення. Якщо пляма мало загуслий характер, то варто скористатися ножем.
  3. Після попереднього видалення слід обробити місце водою і підсушити.

Народні поради по догляду за ковроліном

Ковролін після чищення

Поява плям і будь-яких інших видів забруднень на ковроліні – це неприємний казус.

Але з цією проблемою цілком можна впоратися різними способами.

Є і так звані народні ради з чищення і догляду за ковроліном.

Можливо, ці кошти не завжди вирішать питання кардинальним чином, але вони абсолютно доступні і перевірені часом.

Отже, все починається з чорнильних плям.

Видалити їх з килима можна 50-ти процентним розчином оцту.

Для цього місце промивається розчином, потім за допомогою звичайної змоченою губки стираються залишки.

Якщо утворилися плями на покритті від крові, то допоможе мильний розчин, який можна розбавити 10-ти відсотковим оцтом. Після обробки місце забруднення промивається водою.

Сліди від кави, чаю або соку можна видалити розчином зі спирту й оцту в співвідношенні 1/4. Наприкінці проведеної роботи, звичайно, як і годиться, місце промивається водою.

Найкраще забруднення видаляти відразу ж. Так можна уникнути довгого процесу чищення, до того ж, збережеться ворс і зовнішній вигляд покриття.

Як захистити ковролін від забруднень?

Суха чистка ковроліну

Звичайно, найкраще стежити за станом ковроліну, не проливати на нього нічого і не піддавати механічним впливам. Тільки по-справжньому дбайливе ставлення до покриття сприяє його збереженню в первозданному вигляді.

Можна змінити і свої звички. Наприклад, ходити по ковроліну в тапочках, мати біля дверей додаткове покриття у вигляді невеликих килимків, здійснювати періодичну суху чистку.

Не варто забувати про спеціальні засоби, багато з них мають захисні властивості, що підвищує ефект схоронності ковроліну. Досить нанести такий засіб на поверхню, як всмоктавшись, воно почне швидко виводити будь-яке забруднення з покриття. А головне – це дбайливо ставиться до вашого ковроліну, і тоді він прослужить набагато довше.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 12 =