Фруктово-молочна дієта

Про те, що фрукти корисні, знає кожен. Вони насичують наш організм необхідними вітамінами, мікроелементами, клітковиною. При цьому, фрукти завжди дуже смачні, їх люблять і діти, і дорослі. Тому фруктова дієта – відмінний варіант для тих, хто хоче позбутися зайвої ваги. Просто, смачно і корисно. У період дієти вживають сухофрукти і свіжі фрукти. Менш кращі, але все ж прийнятні заморожені і консервовані фрукти (без цукру).

Існує безліч рецептів фруктових дієт. Одні рецепти пропонують раціон, що повністю складається з фруктів. Інші пропонують доповнити меню іншими продуктами. Один з таких рецептів – фруктово-молочна дієта. Як показує практика, ця дієта дозволяє досить легко позбутися від 3-6 кг зайвої ваги.

Молочні продукти, так само, як і фрукти, корисні для людини і є невід’ємним елементом здорового раціону. Тому фруктово-молочна дієта вважається добре збалансованою і, при всій своїй низькій калорійності, досить легко переноситься. Додатковий плюс – доступність входять до неї інгредієнтів. І фрукти, і молочні продукти круглий рік можна купити і в супермаркеті великого мегаполісу, і на ринку невеликого містечка. Ще краще, якщо і фрукти, і молоко будуть домашнього «виробництва».

Відомо два варіанти фруктово-молочної дієти. Обидва вони дуже зручні для тих, хто веде активний спосіб життя і має мало часу на приготування дієтичних страв.

Варіант 1.

Він підходить тим, хто не має протипоказань лікарів до вживання молока і добре його переносить. У меню дієти входять будь-які фрукти (крім бананів і винограду) в необмеженій кількості. Крім того, до кожного прийому їжі і в проміжках між ними додається молоко. Паралельно можна пити чисту воду, мінеральну воду без газу.

Протягом першого дня рекомендується випити 0,5 л молока. Потім його кількість поступово збільшується до 2-3 л. Молоко бажано вживати непастеризоване, некип’ячене і обов’язково свіже. Пити його слід, цідячи дрібними ковтками.

Варіант 2.

Цей варіант фруктово-молочної дієти іноді називають сирно-фруктовою дієтою. У меню, крім фруктів, вводяться сир, кефір, йогурт або інші кисломолочні продукти на ваш смак. Сирно-фруктова дієта передбачає протягом дня 5 прийомів їжі з проміжком в 2-3 години.

Зразкове меню фруктово-молочної дієти на день:

8.00 – чашка чаю або кави без додавання цукру.

10.00 – сир жирністю не більше 5% – 200 гр.

13.00 – 200 гр. фруктів (окремо або комбіновано).

16.00 – 1-1 / 2 склянки кефіру жирністю не більше 3,2%, йогурту без добавок чи іншого кисломолочного продукту (300-350 мл) без цукру.

18.00 – 200 гр. фруктів.

Доповнювати раціон можна чаєм або кавою без цукру, мінеральною водою без газу або чистою водою – без обмеження кількості.


Традиційно фруктово-молочна дієта дотримується протягом 7 днів. У деяких випадках допустимо довгий період в 3 тижні, але тоді у вихідні дні необхідно робити перерву. Під час перерви можна їсти будь-які продукти, крім солодкого і жирного, в розумних кількостях.

Фруктово-молочна дієта досить сувора, але позитивно впливає на організм і дає хороший результат. Поєднання білків і вуглеводів з достатньою кількістю фруктової клітковини дозволяє не відчувати голоду і не міняти способу життя.

Важливо: перш ніж сісти на фруктово-молочну дієту проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзям, просто клацнувши на кнопочку своєї соціальної мережі або блога:

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × two =