Фізичні методи схуднення

До змісту gt; gt; gt; Фізичні вправи дуже ефективні для схуднення при помірному надлишку ваги

Найважливіше значення для успішного процесу схуднення має застосування фізичних методів, що сприяють збільшенню енергетичних витрат організму, посилення його обмінних процесів, підвищенню функціональної здатності серцево-судинної і нервової системи.

Ці методи включають різні дозовані фізичні вправи, а також вплив природних факторів: води, повітря і т. П. В результаті роботи м’язів і підвищення інтенсивності обміну речовин інтенсивніше спалюються жирові запаси організму.

Фізичні вправи

У кожній програмі схуднення має бути передбачено значне підвищення фізичної активності. Зусилля, насправді, невеликі, наприклад, 1-2 години швидкої ходьби в день. Але їх треба регулярно повторювати протягом тривалого часу.

Застосування фізичних .упражненій дуже ефективно для схуднення при помірному надлишку ваги (ожиріння 1-2-го ступеня) і для підтримки нормальної ваги. При надмірному ожирінні (3-4-й ступінь) фізичні вправи, виконувані пацієнтами, менш значимі з погляду витрати енергії.

Для правильного вибору конкретних видів фізичних вправ необхідно мати загальне уявлення про дві системи освіти енергії при роботі скелетних м’язів — аеробної та анаеробної.

Аеробна енергетична система більш ефективна. Термін «аеробна» означає, що для отримання енергії наш організм використовує кисень. При цьому використовуються як жирові, так і вуглеводні запаси організму. Організм не здатний спалювати жир у відсутності вуглеводів. Одна з причин малої втрати маси тіла при лікуванні низькокалорійними дієтами полягає саме в тому, що через недостатнє споживання вуглеводів в організмі є мало глікогену (а це основний вуглевод — спалювач жиру).

Аеробна енергетична система цілком залежить від роботи серцево-судинної системи, яка забезпечує доставку кисню клітинам організму. Прикладами фізичної активності, при якій використовується аеробний шлях утворення енергії, є наступні види вправ:

— швидка ходьба;

— біг підтюпцем;

— плавання;

— їзда на велосипеді;

— вправи на деяких тренажерах — велотренажері, гребному тренажері, біговій доріжці, степ-тренажері;

— танці в стилі аеробіки.

При аеробних вправах відбувається інтенсивна утилізація жирів, тому вони більш кращі при схудненні.

Наш організм використовує анаеробну енергетичну систему в тих випадках, коли серце не в змозі досить швидко прокачувати збагачену киснем кров через тканини організму. Ця система практично не використовує жирові запаси організму і обходиться без кисню, вона задіюється в тих випадках, коли потрібно виробити велику кількість енергії за короткий проміжок часу. Прикладом анаеробних фізичних вправ є підйом вантажів, силові вправи за системою атлетичної гімнастики. Силові вправи, при яких тренуються м’язи і збільшується їх маса, впливають на процес схуднення побічно. Однак за рахунок зростання маси м’язів ці вправи підвищують інтенсивність обміну речовин в організмі в стані спокою і сприяють спалюванню зайвого жиру.

З безлічі різноманітних фізичних вправ слід вибрати ті, які вам найбільше підходять-відповідають рівню вашої тренованості, звичок та уподобань. При виконанні фізичних вправ необхідно поступово збільшувати їх інтенсивність і контролювати стан свого здоров’я. Якщо ви вирішили займатися самостійно, то рекомендується віддавати перевагу аеробним методам тренувань. Ще до початку занять вам необхідно здатися лікареві, виміряти артеріальний тиск і пройти електрокардіографічне обстеження.

Щоб процес схуднення був успішним, важливо знати рівень інтенсивності фізичних вправ, при якому ваш організм дійсно буде спалювати жири.

Той, хто займається самостійно, як правило, допускає дві типові помилки. Або людина недостатньо себе навантажує і, природно, не худне. Або застосовує надмірні навантаження і набуває неприємні ускладнення.

Численні дослідження довели наявність прямопропорційна залежності між частотою пульсу і інтенсивністю роботи аеробної енергетичної системи. Тому, для того щоб ефективно спалювати жир в організмі, вам необхідно знати, при якій частоті пульсу можна і потрібно виконувати аеробне тренування.

Крім регулярних тренувань у спортивних залах і на спеціальних тренажерах, величезне значення має загальна рухова активність. Проаналізуйте свої переміщення протягом робочого дня і у вихідні: чи багато ходите пішки? Чи часто користуєтеся ліфтом? Скільки годин на тиждень ви проводите на свіжому повітрі, а скільки у телевізора? Чи є у вас автомобіль?

Регулярне і тривале застосування фізичних вправ є обов’язковим при виконанні будь-якої програми схуднення.

Головне, щоб було якомога більше аеробних вправ, оскільки це єдиний вид фізичної активності, при якому жир спалюється безпосередньо.

Не слід займатися інтенсивними фізичними заняттями на тлі використання «швидких» низькокалорійних дієт — для спалювання жирів необхідні вуглеводи, яких в раціоні таких дієт занадто мало.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Методи схуднення за допомогою фізичного навантаження

    Способи контролю і корекції маси тіла діють на різних етапах надходження, засвоєння і подальшого витрачання енергії, яку ми отримуємо з їжею. Причому безліч існуючих методів схуднення відразу впл…

  • Фізичні засоби для схуднення

    Проносні засоби для схуднення А про склянку горілки. Це теж з тематики розповіді. Але мова піде про проносних засобах для схуднення . Як би там не було, якщо внутрішнє вживання висівок (пшен…

  • Фізичні методи схуднення

    Існує безліч способів схуднення. Одні з них є дуже ефективними і можуть принести величезну користь організму. Інші не принесуть нічого, крім розчарування. Одні з найефективніших — це методи схудн…

You May Also Like

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + 10 =